Кращі колективи Снігурівщини та талановита молодь подарували присутнім яскраві виступи та запальні танці. В цей день хліборобам району, насамперед, бажали гарного врожаю, сприятливих умов для праці та міцного здоров’я.
Голова Снігурівської районної державної адміністрації Інна Бойко зазначила, що сільгосптоваровиробники Снігурівщини вже багато років посідають передові позиції на Миколаївщині по збору врожаю.
«Хлібороби – це люди, які не мають спокою ані влітку, ані взимку – вони завжди дбають про наше з вами життя, про те, щоб був хліб на столі. Всі ми знаємо стару народну мудрість «Хліб – усьому голова», і це дійсно так. Хліб це продукт, який дозволяє вижити у будь-яких умовах, і він дістається потом та тяжкою працею. Ви віддані своїй праці, віддані своїй землі і нашій Снігурівщині. Хочу побажати всім щастя, здоров’я, благополуччя, миру. Дуже рада сказати те, що Снігурівщна вже багато років посідає передові позиції в області по збору врожаю. Це ваша праця і ваша заслуга. Дякую вам за це», — привітала Інна Бойко.
Під час концерту десятки працівників агропромислового комплексу отримали грамоти та відзнаки Снігурівської райдержадміністрації та районної ради. Крім того, дехто з аграріїв був нагороджений грамотами Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України.
]]>«Практика создания городских объединённых территориальных громад показывает, что успеха добиваются те, кто сумел грамотно аккумулировать все ресурсы, принадлежащие громаде, а самое главное – человеческий ресурс, который в условиях развития громады – просто бесценен. В Николаевской области на сегодняшний день создана и успешно развивается только одна городская громада – Баштанская. К новому году будут избраны руководители и депутатский корпус еще в двух городских громадах – Новобугской и в вашей – Снигиревской. Одной единой самодостаточной громадой станут практически 25 тыс. человек. Это большая ОТГ, которая просто обязана поставить высокую планку, особенно учитывая значительный потенциал собственного развития. Самое главное, чтобы объединение произошло не только формально, но и реально. Жители сел и города Снигиревкадолжны научиться жить и работать вместе в равных условиях, как единое целое», — отметил Юрий Кормышкин.
По словам главы «Нашего Края», при формировании бюджета и приоритетов развития вновь созданных громад необходимо акцентировать внимание на развитии инфраструктуры, особенно в сельской местности. Потому что только с развитой инфраструктурой между всеми селами, которые присоединяются к центру, можно обеспечить пропорциональное развитие общества.
Кроме того, во время встречи было озвучено, что списки кандидатов от партии «Наш край» еще открыты, и партия поддержит тех инициативных и желающих работать на перспективу людей, которые не боятся пойти в депутаты и отстаивать интересы громады.
Председатель Снигиревской районной партийной организации «Наш край» Андрей Закусилов отметил, что «Наш край» объединяет учителей, работников сельского хозяйства, врачей – лучших специалистов своего дела. А потому главное в формировании списков на выборы в ОТГ – это желание работать на громаду. Также он отметил, что в скором времени команда «Нашего края», которая пойдет на выборы, будет представлена громаде.
«В конце декабря жителям Снигиревки придется делать важный выбор. От тех людей, кого выберут депутатами будет зависеть будущее нашей громады. Поэтому мы должны представить достойных людей, которые будут способны взять на себя ответственность за управление будущей ОТГ и профессионально представят интересы населения, которое за них проголосует. Ведь за три года своей деятельности «Наш край» конкретными делами каждый день подтверждает профессионализм своей команды», — сказал Андрей Закусилов.
В ходе мероприятия представители партии обсудили с местными жителями проблемы региона и возможные пути их решения. Юрий Кормышкин подчеркнул, что партия «Наш край» в Снигиревском районе активно работает на благо общества и готова в любой момент протянуть руку помощи.
Стоит отметить, что партия «Наш край» в Николаевской области занимает вторую позицию среди политических сил по количеству депутатов, избранных в местные советы всех уровней.
Напомним, 23 декабря 2018 года в 12 объединенных территориальных общинах Николаева состоятся первые выборы: свой выбор в декабре сделают жители Баштанского, Березнеговатского, Братского, Еланецкого, Новоодесского, Первомайского, Новобугского и Снигиревского районов.
]]>На території медколеджу була встановлена і вже запущена силами ТОВ «НІКТЕПЛОСЕРВІС» (група компаній «ПАЕК») нова модульна котельня потужністю 3 МВт. За словами генерального директора «ПАЕК», депутата Миколаївської обласної ради від політичної партії “Наш Край” Юрія Кормишкіна завдяки опаленню альтернативними джерелами енергії очікується відчутна економія бюджетних коштів.
«Все що ви сьогодні тут бачите – це результат плідної співпраці компанії «ПАЕК» та Миколаївського аграрного університету. Все від системи опалення до самого палива виробляється на території Миколаївської області нашими підприємствами. Ця мобільна модульна котельня потужністю 3 МВт може обігріти приміщень на 30 тисяч кВ.м. І саме завдяки цій новій для нас технології сьогодні і в Миколаївському базовому медичному коледжі, і в Миколаївській міській лікарні №3 тепло. Газ для українців став занадто дорогий, ми витрачаємо на обігрів наших домівок та соціальної сфери шалені кошти, а в результаті бачимо, що цього тепла не достатньо. В школах, дитячих садочках, лікарнях, які обігріваються за рахунок газу, холодно. Інвестуючи в альтернативну енергетику, компанія «ПАЕК» має на меті показати нашим людям, нашому бізнесу, нашій владі, що є можливість зовсім відмовитись від дорого палива вже в недалекому майбутньому. Це не тільки заощадження коштів, а і якісно кращі послуги», – зазначає Кормишкін.
В свою чергу, ректор Миколаївського базового медичного коледжу Сергій Губанов та головний лікар міської лікарні №3 Олександр Чеботарьов наголосили, що якісні зміни вже помітно, адже в приміщеннях закладів дуже тепло.
«Завдяки спільному проекту компанії «ПАЕК» і Миколаївського аграрного університету була розроблена документація, і була побудована котельня на території медичного коледжу, щоб забезпечити теплом ці дві установи. 1-го листопада у нас почався опалювальний сезон, і співробітники лікарні, і пацієнти відразу відчули абсолютно нову якість тепла. У всіх приміщеннях лікарні температура вище зони комфорту. І ми не відчуваємо присутності котельні поруч», – ділиться Чеботарьов.
Познайомившись ближче із новою технологією опалення Станіслав Ніколаєнко зізнався, що вражений зусиллям вітчизняних спеціалістів, які були докладені до реалізації такої ідеї на території Миколаївщини.
«Питання теплотехніки, енергозабезпечення на сьогодні дуже гостре. І пошук альтернативних видів палива на фоні постійного зростання цін на газ, на електроенергію, на всі теплоносії актуальне. І те, що в даному випадку зусиллями конструкторів-техніків, вчених, які проживають в Миколаєві, вдалось сконструювати ці спеціальні котли на базі нашого аграрного університету, вдалось підібрати режими опалення, підготувати пелети – дуже високий показник. Результат ми побачили, і, порівнюючи ціну від міського «Комуненерго» і ціну, яку отримає медичний коледж, можна спостерігати суттєву позитивну різницю на користь цієї розробки. Я вважаю, що це дуже гарна справа, приємно, що це зроблено саме нашими вітчизняними конструкторами», – підкреслив Ніколаєнко.
Наприкінці делегація відправилась на ТОВ “Баловнянська виробнича база” ознайомитись з потужностями Костянтинівського елеватора.
Мешканці вулиці Іди Лауди протягом 2018 року із даного питання вже неодноразово зверталися до міської ради, проте у відповідь отримували лише одні обіцянки. Так зокрема, у своєму останньому листі міська рада вкотре пообіцяла їм провести ремонт в серпні 2018 року, але як виявилося на ділі – питання не вирішено і сьогодні.
З метою врегулювання порушеного у зверненні питання 6 листопада заступником голови райдержадміністрації Андрієм Гищаком була проведена особиста зустріч з мешканцями вулиці Іди Лауди, де до речі мали б бути присутні і представники міської ради, але останні з невідомих причин, і до речі не вперше, мешканців просто проігнорували.
Під час зустрічі мешканці вкотре наголосили на важливості невідкладного проведення ремонту дорожнього покриття їхньої вулиці, яке для них є дуже критичним, особливо в період очікування найближчим часом злив, оскільки тут проживає велика кількість інвалідів та пенсіонерів, які досить часто потребують та користуються послугами невідкладної швидкої допомоги.
Тому, з метою вирішення питання невідкладного ремонту дорожнього покриття вулиці Іди Лауди Снігурівською райдержадміністрацією на адресу міської ради було направлено лист щодо вжиття дієвих заходів направлених на виконання своїх же обіцянок, як то кажуть не словом, а ділом, та все ж таки провести такий довгоочікуваний ремонт даної вулиці.
]]>
Гайдаржи зазначив, що в жовтні Миколаївщина отримала 6 мільйонів гривень від митного експерименту. Також область розраховує на надходження в листопаді і грудні. Крім того, ОДА звернулася в Укравтодор з приводу фінансування траси Т-15-08.
«Що стосується грошей, по митному експерименту у нас прийшло підтвердження ще на 6 мільйонів за підсумками жовтня. Є прогнози ще по надходженнях з митного експерименту в листопаді і грудні. Є звернення на адресу Укравтодору, тому що об’єкт практично готовий і нагадую, що це об’єкт державного значення, дорога на балансі Служби автомобільних доріг, яка підпорядкована Укравтодору. Тому вишукуємо можливості, щоб профінансувати фактично виконані роботи», — сказав Гайдаржи.
Він запевнив, що облдержадміністрація займається пошуком грошей, щоб розрахуватися за ремонт Снігурівської траси. За його словами, крім митного експерименту, область розраховує на гроші з державного бюджету, а також на інші, не заборонені законодавством, джерела фінансування.
Раніше глава ОДА Олексій Савченко заявив, що в наступному році Миколаївщина вже не зможе заплатити за ремонт траси, так як бюджетний рік закривається наприкінці 2018 року. Тоді він також зазначив, що через невирішене питання з фінансуванням, зимове обслуговування дороги залишається під питанням. Проте, Гайдаржи дав гарантію, що взимку дорога буде обслуговуватися.
«Що стосується зимового утримання, то на сьогоднішній день ця траса ще знаходиться у підрядника. Але з досвіду, враховуючи технічний стан Миколаївського облавтодору, недолік техніки, то ми дуже часто залучаємо техніку приватних підприємств. Те, що ця дорога буде обслуговуватися в зимовий період — це я гарантую. А за рахунок яких сил і засобів, ми в робочому порядку це питання вирішимо», — підкреслив він.
Це є показником того, що поки інші політичні сили роздають передвиборчі обіцянки, депутати «Нашого краю» щоденно роблять реальні справи щодо сприяння розвитку молодіжного спорту на Снігурівщині.
Як зазначив голова Снігурівської районної організації «Наш край» Андрій Закусілов, підтримка спорту в районі завжди була і для нього особисто і для «Нашого краю» важливою складовою роботи.
]]>«На превеликий жаль, останнім часом спорт та культура, як стратегічний напрямок розвитку міста не були визначені. Наявні програми фінансуються по залишковому принципу. «Наш край» пропонує новоствореному ОТГ передбачити під час підготовки бюджету на 2019 рік фінансування цих складових як основи здорового та культурного розвитку міста», — підкреслив Андрій Закусілов.
Міський голова Леонід Голобля розповів, що до нього з листом звернувся представник компанії, в якому просив переглянути орендну плату і встановити його в розмірі 1%.
Крім того, Голобля заявив, що інвестор обіцяв піти зі Снігурівки, якщо депутати не проголосують за його вимогу.
«Я хочу всім нагадати, що ми дали згоду на передачу в оренду на 49 років земельної ділянки, яка знаходиться на «сіми вітрах», орієнтованою площею 26 гектар і встановили орендну плату 5% — 1 мільйон 600 тисяч гривень. Не один інвестор при таких умовах працювати не буде. Об’єкт ще не почав свою роботу, і ми вимагаємо з нього оренду 1,6 мільйона. Підставою для розгляду цього питання на сесії став лист представників вищевказаної компанії, в якому вони просять переглянути орендну плату і встановити його в розмірі 1%. В разі відмови, інвестор відмовиться працювати на цій ділянці», — сказав Голобля.
Також мер зазначив, що орендна плата в 1% у грошовому еквіваленті складе 340 тисяч гривень замість1,6 мільйона.
У підсумку, 15 депутатів міської ради проголосували за питання «Про внесення змін в рішення ХLІ позачергової сесії Снігурівської міської ради 7 скликання від 7 вересня 2018 року № 14 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю «С.Енерджі-Миколаїв» в довгострокову оренду терміном на 49 років для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій із земель запасу житлової та громадської забудови комунальної власності в межах території м. Снігурівка Миколаївської області».
Таким чином, ТОВ «С.Енерджі-Миколаїв» буде сплачувати до місцевого бюджету 340 тисяч замість 1,6 мільйона гривень.
]]>«Процес децентралізації і так затягнули, тому рішення ЦВК було не тільки логічним, а й для багатьох районів довгоочікуваним. Адже, залишилося не так багато часу, як нам здається. Сьогодні об’єднуються тільки ті, хто хоче розвиватися і щось робити на своїй території, кому небайдуже майбутнє своєї громади. Добровільне об’єднання громад є дуже важливим процесом. Новостворена громада отримує права міста обласного значення. Змінюються можливості – і відповідно на голову громади, депутатів покладаються інші повноваження, надаються інші права та ресурси. Тому «Наш край», беручи участь в виборах об’єднаних територіальних громад, завжди ретельно підходить до підбору своїх кандидатів. Наші люди – досвідчені управлінці, господарники, ті, хто віддає перевагу розвитку рідного краю», — відзначає голова «Нашого краю».
На думку Юрія Кормишкіна, грудневі вибори є і значним випробуванням для громад, адже часу на планування, утвердження бюджетів у них після обрання залишається не так багато.
«23 грудня не зовсім зручний час для проведення виборів, адже це кінець року, вибори восени чи навесні були б більш доречними. Бо часу для того, щоб розробити та прийняти нормальний реальний бюджет громади для фінансування з держбюджету з урахуванням всіх факторів залишається дуже мало. Це означає, що і голова, і депутати повинні бути компетентними людьми і мати розуміння, як треба працювати в місцевому самоврядуванні та встигнути прийняти місцеві бюджети», — зазначає голова «Нашого краю».
Кормишкін відзначає, що досвід попередніх виборів вкотре демонструє, що об’єднання громад має відбуватись по принципу спроможності.
«Я не раз вже пояснював, чому районам, які об’єднуються за принципом один район — одна громада простіше і швидше створити на своїх територіях успішні ОТГ. В дійсності, більшість невеликих ОТГ, що складаються з двох-трьох сіл, з самого початку переоцінили свої сили і сьогодні не справляються з узятими на себе зобов’язаннями. Все впирається в бюджет. І елементарна математика дає нам розуміння, що у більшої, ще не роздробленої ОТГ, не тільки більше бюджет, а й є більше можливостей заробляти, залучаючи інвесторів на свої території, і тим самим облаштовувати свою інфраструктуру комфортніше для місцевих жителів. На жаль, у багатьох районах у нас вже не вийде слідувати таким шляхом. Але навіть в тій ситуації, яка склалася, важливо діяти за законом і сприяти тому, щоб вибори пройшли чесно і люди дійсно висловили свою волю і обрали достойних кандидатів», — зазначив Юрій Кормишкін.
Нагадаємо, що Центральна виборча комісія призначила перші місцеві вибори в 125 об’єднаних територіальних громадах на 23 грудня. Про це повідомили у Відділі взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії. Зокрема в Миколаївській області вибори відбудуться в 12 громадах. Своє волевиявлення в грудні здійснять жителі Баштанського, Березнегуватського, Братського, Єланецького, Новоодеського, Первомайського, Новобузького та Снігурівського районів.
]]>За словами місцевих мешканців, міст був збудований в 1980 році і наразі він знаходиться в аварійному стані, оскільки внаслідок численних перевантажень в одній із частин мосту практично навпіл тріснули металеві балки і тримаються лише за рахунок того, що місце розлому знаходиться над центральною частиною понтону. Повторні зварювальні роботи вагомого результату не дали, так як зварювальні шви вже розійшлись. Тому, чергова вантажівка може запросто його потопити, після чого витягнути його з води буде вкрай важко.
Також, проблемою є те, що сам міст знаходиться в комунальній власності сільської ради. А тому, згідно чинного законодавства, кошти на ремонт мають виділятися лише з місцевого бюджету.
За словами очільниці району, Снігурівською районною радою виділені кошти на виготовлення проекту нового мосту. Проте, від початку виготовлення проекту до завершення будівництва нового моста пройде чимало часу. Тому, є гостра необхідність в проведенні поточного ремонту старого мосту аби забезпечити його експлуатацію хоча б на 2-3 роки. За попередніми розрахунками, для проведення ремонту потрібно придбати матеріалів на 120-130тис.грн, в цілому з роботами ремонт має обійтися в суму до 200тис.грн. Очільниця району відмітила, що окрім депутатського контролю необхідний також і пильний громадський контроль, аби мешканці знали, куди була вкладена кожна копійка з місцевого бюджету.
Учасниками зібрання було запропоновано декілька варіантів, які ще будуть додатково обговорюватися депутатами та мешканцями населених пунктів сільської ради.
]]>Наразі будуються електростанції на місці колишнього усім відомого міського сміттєзвалища площею 26,5 га (ТОВ “ЕНЕРДЖИ ВУД”), на території Афанасівської сільської ради площею 99,02га (ТОВ “ІНГУЛЕЦЬ ЕНЕРГО-2”), на березі річки Інгулець поблизу Нововасилівського понтонного мосту площею 31,86га (ТОВ “САНБІЛД”) та біля села Новокандакове площею 26,5га (ТОВ “ЕНЕРДЖИ ВУД”).
«За підрахунками, після введення в експлуатацію сонячних електростанцій до місцевих бюджетів має надходити понад 2,7 мільйона гривень податку.
«Розвиток альтернативної енергетики є складовою енергетичної стратегії держави. Тому, інвестиції в “зелену енергетику” – це інвестиції в майбутнє. Подальший розвиток альтернативної енергетики сприятиме залученню інвестицій в економіку району, збільшенню надходжень до бюджетів та створенню нових робочих місць» – прокоментував Сергій Верловицький.
Весь світ, і Ккраїна в тому числі, прагне розвивати і використовувати відновлювані джерела енергії. Причин тому декілька: по-перше, сонце, вода і вітер – це невичерпні та доступні ресурси. По-друге, вони екологічні та безпечні. І по-третє, вони сприяють тому, що Україна стає незалежною від імпортного палива.
Завдяки чіткій та послідовній співпраці влади району, органів місцевого самоврядування, депутатів районної ради та інвесторів, на Снігурівщині з’явились значні перспективи розвитку альтернативної енергетики.
]]>