Новости 28 ноября 2018

Експерти стверджують про неможливість проведення виборів в ОТГ під час воєнного стану

Вибори в об’єднаних територіальних громадах, призначені на 23 грудня в областях, де буде застосовуватися правовий режим воєнного стану, відбутися не можуть. Про це повідомили в громадській мережі «ОПОРА».

За словами експерта Ольги Айвазовської, закон «Про правовий режим воєнного стану» прямо забороняє проведення виборів, референдумів, страйків, мітингів і змін до Конституції.

Також експерт зазначає, що чітку відповідь про проведення виборів в ОТГ в умовах воєнного стану повинна дати Центральна виборча комісія.

«Вибори в ОТГ, призначені на 23 грудня в областях, де буде застосовуватися правовий режим воєнного стану, відбутися не можуть. Стаття 19 ЗУ «Про правовий режим воєнного стану» прямо забороняє проведення виборів, референдумів, страйків, мітингів і змін до Конституції. Така логіка військового часу, при цьому режимі не можуть використовувати конкретні демократичні механізми. Відповідно, питання залишається лише в тому, яким чином виборчий процес буде відновлений, або повторно оголошений в цих громадах, коли пройде 30 днів дії воєнного стану. ЦВК повинна дати на це чітку і недвозначну відповідь», — пише Айвазовська.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада України проголосувала за введення воєнного стану в 10 областях, в тому числі Миколаївській. Йдеться про 30-денний термін.

Як відомо, 12 жовтня Центральна виборча комісія одноголосно прийняла рішення про призначення на перших виборів в 125 об’єднаних територіальних громадах. Вибори відбудуться в неділю, 23 грудня, і охоплять 12 громад Миколаївщини. На Снігурівщині були заплановані вибори у Горохівській та Снігурівській ОТГ.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top