Горячее 20 декабря 2018

На Снігурівщині скажена лисиця покусала домашню собаку – оголошено карантин

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про встновлення карантинних обмежень по сказу в селі Горохівсье Снігурівського району.

26 листопада до села Горохівське забігла лисиця, яка покусала домашню собаку. Лисицю було застрелено, відібраний патологічний матеріал (головний мозок), труп спалений та закопаний на глибині 1,5 м. Патологічний матеріал направлений до Миколаївської РДЛ ДПСС з метою виключення сказу. Контактних людей з підозрілою у захворюванні на сказ лисицею не виявлено.

Контактним тваринам проведено вимушене щеплення проти сказу. Звітом про результати дослідження Миколаївської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби від 12.12.2018 №004507п.м/18 по МФА встановлений сказ.

«Територія Снігурівського району стаціонарно неблагополучна по сказу. В цьому році це третій зареєстрований випадок. У вересні місці цього року скасовані карантинні обмеження у Кобзарцівькій сільській раді та у жовтні – у місті Снігурівка. На території с. Горохівське сказ зафіксований вперше», — йдеться мова в повідомленні.

Нагадаємо, що влітку у Снігурівці оскаженілий бик напав на людей – тварину вдалося знешкодити лише після 11 пострілів зі зброї. Крім того, випадок сказу був зареєстровани і в районі — у серпні в селі Кобзарці Снігурівського району було виявлено сказ домашньої кішки, яка вкусила місцеву мешканку. 

На даний час спеціалістами Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводяться подвірні обходи у загрозливій зоні з метою щеплення м’ясоїдних проти сказу, але спеціалісті отримують велику кількість відмов від вакцинації, не дивлячись на те, що вакцина закуповується з державні кошти. Профілактична вакцинація м’ясоїдних в Україні є майже єдиним методом профілактики проти сказу. Інші види тварин та люди щеплюються тільки вимушено.

Довідка: Україна посідає 3 місце в Європі з поширення сказу серед диких та домашніх тварин після РФ і Білорусії. В Україні епізоотія сказу триває біля 60 років і спроби її обмежити або призупинити мають тимчасовий успіх, а тому проблема була і залишається складною, захворювання має тенденцію до подальшого її поширення. Людина заражається на сказ під час укусу, або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру, через подряпини. Потрапивши до рани, він може зберігатися від кількох годин до кількох тижнів, тут він доторкується до нервових закінчень і починає рухатися до ЦНС, де розмножується у нейронах. Після нагромадження в ЦНС починається відцентровий рух до слинових і очних залоз. Інкубаційний період від 7 днів до року і навіть більше.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top