Новости 01 февраля 2019

Голова Снігурівської РДА Бойко розповіла про ситуацію з заборгованістю по зарплатні освітянам та медикам району

Голова Снігурівської районної державної адміністрації Інна Бойко заявила, що станом на 1 лютого заробітна плата обслуговуючому персоналу шкіл (фінансується з районного бюджету) виплачена на 100%. Педагогам, заробітна плата яких фінансується за рахунок субвенції з державного бюджету,виплачена в розмірі 80 % від нарахованої. Сьогодні вони вже можуть її отримати через банківські установи. Про це Бойко повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Раніше повідомлялося, що проблема з виплатами зарплат вчителям і лікарям в ОТГ на Миколаївщині, де через введення військового стану не відбулися вибори, буде вирішена до кінця лютого. 

«В січні 2019 року склалася складна ситуація з виплатою заробітної плати бюджетним закладам у галузях освіти та охорони здоров’я у Снігурівському районі. Нагадаю, що внаслідок введення режиму воєнного стану в грудні 2018 року був перерваний виборчий процес в об’єднаннях територіальних громадах. На території області таких громад 12. При прийнятті Державного бюджету на 2019 фінансування цих установ було передбачено вже в ОТГ. В результаті району недостатньо виділено обсяг коштів для виплати заробітної плати медичним працівникам та педагогам. Що в свою чергу спричинило соціальну напругу та справедливе нарікання серед працівників цих закладів. На підставі наших звернень, звернень обласної державної адміністрації, депутатів обласної ради від політичної партії «Наш край», народного депутата Бриченко І. Міністерством Фінансів підготовлений проект змін до закону і 16 січня поданий на розгляд Верховної ради . Цим проектом передбачено повернути кошти районам на утримання закладів освіти та медицини. Однак на сьогоднішній день закон депутатами не прийнятий. Не має сумніву в тому, що найближчими днями він буде розглянутий і ситуація стабілізується. Станом на 1 лютого ситуація з виплати заробітної плати наступна: заробітна плата обслуговуючому персоналу шкіл(яка фінансується з районного бюджету) виплачена 100%. Педагогам, заробітна плата яких фінансується за рахунок субвенції з державного бюджету , виплачена в розмірі 80 % від нарахованої. Сьогодні вони вже можуть її отримати через банківські установи. Різниця 20%(за престижність праці) буде доплачена в лютому», — пояснила Інна Бойко.

Втім, більш складна ситуація склалася для медичних працівників. За словами Бойко, наразі Міністерством фінансів підготовлені зміни по перерозподілу лімітів — очікуються довідки про зміну та кошти. За попередніми даними ці зміни очікуються до 5-7 лютого. Вся заробітна плата нарахована в повному обсязі та зареєстрована як кредиторська заборгованість в органах державного казначейства.

«Складніша ситуація з виплатою заробітної плати за січень в галузі медицини. Наразі знаємо, що Міністерством Фінансів підготовлені зміни по перерозподілу лімітів. Очікуємо довідки про зміну та кошти. За попередніми даними ці зміни очікуються до 5-7 лютого. Вся заробітна плата нарахована в повному обсязі та зареєстрована як кредиторська заборгованість в органах державного казначейства. Дуже сподіваюся що різні політичні сили в районі та Інтернет спільноти не будуть маніпулювати даною ситуацією. Хай краще згадають чому вибори в отг в районі не пройшли в квітні. Зараз гостро піднімається питання чи отримали працівники апарату райдержадміністрації заробітну плату. Відповім отримали. Отримали значно нижче аналогічного періоду минулого року, без виплати жодних стимулюючих виплат( премій та надбавок за інтенсивність праці). Заробітна плата апарату райдержадміністрації не пов’язана з виборами в отг жодним чином. Після завершення повної децентралізації районні державні адміністрації припинять своє існування», — підкреслила голова РДА.

До речі, вирішити проблему з виплатою зарплат в ОТГ, де не відбулися вибори раніше закликав голова «Нашого краю» на Миколаївщині Юрій Кормишкін.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top