Горячее 11 февраля 2019

«Немає прозорості»: оприлюднивши необґрунтоване підняття тарифу на воду, міська влада Снігурівки порушила закон [ВІДЕО]

Голова Снігурівської районної державної адміністрації Інна Бойко заявила, що оприлюднивши на сайті міськради новий тариф на водопостачання та водовідведеня без обґрунтовання підняття ціни, КП «Снігурівський комунальник» та відповідальні особи міської ради порушили закон. Про це повідомляє видання Снігурівка.ІНФО.

Нагадаємо, що минулого тижня на сайті міськради з’явилася інформація про підняття тарифу на воду, згідно якого кубометр води коштуватиме майже 57 гривень.

За словами голови РДА, одночасно з оприлюдненням інформації про підняття тарифу, міська влада зобов’язана була зігдно до указу Мінрегіонбуду №390 «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад» опрулюднити калькуляцію собівартості води.

«Підвищення тарифу, дійсно, дуже велике. На жаль, але потрібно визнати, що комунальне підприємтсво «Снігурівський комунальник» і відповідальні особи міської ради порушили наказ №390 від 30 липня 2012 року, який зобов’язує комунальне підприємтсво і міську раду повністю і в той же час, коли публікується проект про підняття тарифу, виставити калькуляцію собівартості цієї води. Якби ця пропозиція була виставлена, сьогодні всі мали б змогу ознайомитися і, можливо, дати рекомендації», — сказала Бойко.

Бойко додала, що прийнявши новий тариф, міська влада покладе на плечі городян тягар у вигляді непідйомної вартості води.

«Я пропоную до місцевих програм соціально-економічного розвитку вносити зміни і не покаладти зараз такий тягар на плечі населення, а шукати в місцевому бюджеті кошти для надання фінансової підтримки. Тим паче, 1,5 мільйона у вас забито в бюджеті на фінансову підтримку. Ще коли я тут працювала, ми спорили, писали в подааткову і отримали цітку відповідь, що фінансова допомога повинна йти на зменшення тарифу. Депутати повинні це пам’ятати. Тому потрібно дивитися калькуляцію і аналізувати. Сьогодні ваш бюджет взмозі потягнути не такий стрімкий зріст тарифу, надавати допомогу підприємству, щоб не страждало населення», — підкреслила Бойко.

Крім того, вона нагадала, що в міському бюджеті станом на 1 січня було 1,8 мільйона гривень залишків, але бюджет на цей рік депутати прийняли занижений.

«У вас є сьогодні грубо кажучи 4 мільйона гривень коштів. Неможливо все це сьогодні перекласти на плечі населення. Давайте порахуємо: пенсіонерка, яка отримує 1400 гривень пенсії, якщо в неї нема лічильника, вона повинанна більше 200 гривень за воду», — підкреслила голова РДА.

Також читайте:  «У місті через багнюку з вулиці на вулицю перейти не можна, а тепер мер поліз в кишені городян», — Кормишкін про рішення влади Снігурівки підняти ціну на воду.

[youtube v=»bXCjGWCf8kY»]

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top