Горячее 18 апреля 2019

Райрада проголосувала за реорганізацію Снігурівської ЦРЛ — головний лікар розповів, на які зміни чекати

Під час позачергової сесії Снігурівської районної ради 16 квітня депутати проголосували за реорганізацію юридичної особи – комунальний заклад «Снігурівська центральна районна лікарня». Головний лікар Микола Коврига, перш за все, запевнив, що мова не йде про закриття лікарні, або її переведення у Березнегувате чи Баштанку. Про це повідомляє видання Снігурівка.ІНФО.

Згідно проекту рішення, реорганізація проводиться з метою підвищення рівня медичного обслуговування населення, розширення можливостей щодо його доступності та якості, ефективного використання кадрового потенціалу, підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

Головний лікар Снігурівської ЦРЛ Микола Коврига пояснив, що після реорганізації лікарня буде фінансуватися через Національну службу здоров’я України.

«Через цю процедуру, ви всі пам’ятаєте, пройшов і ЦПМСД, тепер це питання стосується Снігурівської районної лікарні. Перший крок це реорганізація, а далі затвердження статуту, визначення який це буде заклад. Але є, на жаль, ще низка невирішених питань. Сьогодні реорганізація і автономізація закладу передбачає, що лікарня буде фінансуватися через Національну службу здоров’я України, як зараз фінансується ЦПМСД. Власне не лікарня буде фінансуватися, а послуга. Скільки коштуватиме та чи інша послуга і саме за неї Національна служба здоров’я України буде перераховувати кошти», — розповів Коврига.

Втім, за його словами, на сьогоднішній день Міністерство охорони здоров’я не пояснило, які саме будуть обсяги фінансування та скільки коштуватиме та чи інша послуга.

«Але на сьогоднішній день Міністерство охорони здоров’я не надало жодних пояснень, скільки ж будуть коштувати послуги і які саме. Якщо ми маємо якісь цифри, від яких можна відштовхнутись, наприклад, операція апендициту коштує 20 тисяч. Тобто ми прорахували, скільки ми зробили за 5 років, взяли б середню цифру і тоді можна було б більш менш точно визначитися, що ми потягнемо, а що ні», — додав лікар.

Крім того, під час цієї процедури необхідно буде провести оцінку майна Снігурівської ЦРЛ. На цьому етапі, за словами Ковриги, труднощі виникнуть через те, що тепер оцінку роблять тільки установи і організації, які мають на це відповідні ліцензії.

«Друге питання, яке виникає – це обов’язкова оцінка майна. Якщо у 2018 році оцінка майна проводилася комісією на місцевому рівні, то тепер це роблять тільки установи і організації, які мають на це відповідні ліцензії. Але хочу довести, що у грудні 2018 року на розгляд Верховної Ради було внесено проект закону про внесення змін саме в частині перетворення і про продовження пільгового періоду зокрема оцінки майна на 2019 рік. Але на превеликий жаль цей проект закону навіть не було внесено в порядок денний Верховної Ради», — підкреслив Микола Коврига.

1 Комментарий

  1. Сергій

    19.04.2019 at 21:46

    Дурдом «Веселка»

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top