Горячее 11 июля 2019

КП «Снігурівський комунальник» оштрафували за необґрунтований розмір тарифу на водопостачання [ДОКУМЕНТ]

У відповідь на колективне звернення мешканців міста Снігурівка Головним управлінням Держпродспоживслужби проведено позапланову перевірку КП “Снігурівським комунальник” з питань щодо правильності формування, встановлення та застосування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, які були встановлені рішенням Виконкому Снігурівської міської ради від 09.04.2019 року №26.

В ході перевірки, фахівцями Держпродспоживслужби було встановлено, що вищезазначені тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення по місту Снігурівка були прийняті з численними порушеннями норм чинного законодавства України та є такими, що прийняті всупереч Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою КМУ №869 від 01.06.2011 року.

За результатами перевірки до КП “Снігурівський комунальник” було застосовано адміністративно-господарські санкції в розмірі 63,7 тис.грн., у тому числі, сума коштів для повернення споживачам становить 29,3 тис.грн., для повернення до бюджету (пільги, субсидії) – 2,6 тис.грн. Крім того, Держпродспоживслужбою було видано комунальному підприємству припис про усунення всіх виявлених порушень в ході перевірки правильності формування тарифу.

Встановлені Снігурівською міською радою тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення НЕ МОЖУТЬ застосовуватися до споживачів до усунення усіх порушень та приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства України.

Нагадаємо, 7 червня в Миколаївському окружному адміністративному суді зареєстровано позовну заяву  про визнання  неправомірним рішення виконкому Снігурівської міської ради, прийнятого за ініціативою КП «Снігурівський комунальник» щодо підвищення вартості тарифу на водопостачання та водовідведення до 46 гривень. Відповідачем виступає виконавчий комітет Снігурівської міської ради.

У в квітні, під час засідання виконавчого комітету Снігурівської міської ради було прийнято рішення про коригування тарифу на водопостачання та водовідведення, згідно якого ціна на воду підвищиться до 46 гривень за кубометр. При цьому була порушена процедура затвердження тарифу – керівництвом мерії та КП не проводилось опрацювання питання з депутатами, головами постійних комісій, не була надана обґрунтована калькуляція тарифу, не проведено експертизу якості води.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top