Новости 09 сентября 2019

Кормишкін запропонував збільшити орендну плату за користування водосховищами

На сьогоднішній день в Миколаївській області 60% водосховищ знаходяться в оренді по договорам сумісної діяльності. Сума ж орендної плати, яку щорічно отримує Регіональний офіс водних ресурсів, відповідно до угод сумісної діяльності, складає близько 500 тисяч грн. Про це стало відомо в ході засідання постійної аграрної комісії Миколаївської облради, що відбулося в п’ятницю, 6 вересня, повідомляє АгроЮг.

Під час розгляду профільного питання “Про стан та перспективу розвитку зрошувального землеробства в Миколаївській області, виконання Програми розвитку водного господарства Миколаївської області на 2019-2021 роки” голова комісії Юрій Кормишкін поцікавився, яка кількість водосховищ на Миколаївщині знаходиться в постійному користуванні та який прибуток має Регіональний офіс водних ресурсів у Миколаївській області з їх оренди.

Доповідачем виступив Сергій Письменний, начальник Регіонального офісу водних ресурсів, який повідомив, що в області існує 14 водосховищ, які знаходяться у постійному користуванні, але з них 60% перебувають у сумісній оренді. Сума ж орендної плати відповідно до угод сумісної діяльності складає близько 500 тисяч грн на рік. При цьому приблизний розмір одного водосховища складає близько 100 га та більше 1 млн куб м.

На думку Юрія Кормишкіна, це недостатня кількість коштів. Він запропонував переглянути рівень орендної плати.

Майже всі 14 водосховищ знаходяться в оренді по договорам сумісної діяльності, але за землю орендарі не сплачують так як і за водне дзеркало. 500 тисяч гривень отриманої оренди за рік – це дуже мало. Договори потрібно переглянути в пункті орендної плати. Чому не можна зробити адекватну плату в 2-3 тисячі гривень за 1 га – це ті кошти, які підуть на розвиток управління, – запропонував Кормишкін.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top