Новости 31 марта 2020

Нардеп Негулевський, обраний від Снігурівщини, голосував «за» ринок землі

Як раніше повідомлялося, Верховна Рада прийняла закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. За відповідне рішення проголосувало 259 народних депутатів. Як за закон голосували нардепи з Миколаївської області, з’ясувало інтернет-видання Снігурівка.ІНФО.

Варто відзначити, що прийняли доленосний для країни закон депутати вже близько першої години ночі 31 березня. А проконтролювати хід голосування в сесійний зал прийшов особисто президент Володимир Зеленський.

Згідно з результатами поіменного голосування про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10) — в другому читанні і в цілому, абсолютно всі миколаївські «слуги народу» проголосували «за». Серед них Олександр Гайду, Олександр Пасічний, Ігор Негулевский (130 одномандатний виборчий округ, куди входить і Снігурівський район), Артем Черноморов, Максим Дирдін, Ігор Копитін та Ірина Аллахвердієва.

ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ ЗАКОН:

Перше. У перші два роки буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. З 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки, як було передбачено останнім проєктом.

Друге. З 2021 до 2023 року право на покупку землі буде тільки у фізосіб. Юридичним особам забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення.

Третє. В перші два роки буде діяти заборона на продаж державної землі.

Четверте. Щодо надання права іноземцям купувати землю позиція не змінилась – питання буде вирішене на референдумі.

П’яте. Іноземцям заборонено купувати землю, що розташована ближче 50 км від державного кордону України, незважаючи на результати референдуму.

Шосте. Передбачене переважне право орендаря на купівлю. Орендар має можливість передати переважне право на придбання ділянки іншій особі, але про це повинен бути письмово повідомлений власник.

Сьоме. Мінімальна ціна – не менше нормативної грошової оцінки. До 2030 року.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top