Новости 19 мая 2020

В Широкому Снігурівського району хочуть врятувати єдиний в селі ставок

Врятувати чи не єдину в селі водойму хоче місцева громада села Широке Широківської ОТГ Снігурівського району. В спекотну, засушливу пору людям вкрай необхідна вода, аби напувати велику рогату худобу, поливати городи, ловити рибу та загалом проводити біля води час, тим паче влітку. Втім ставок в Широкому, який так люблять рибалки з усієї Миколаївської області потроху всихає. План дій по порятунку водойми озвучив на зібранні селищної громади голова Широківської об’єднаної територіальної громади в Снігурівському районі Сергій Пересунько. Про це повідомляє АгроЮг.

Ставок в Широкому вже довгий час повільно вмирає. Наразі він катастрофічно змілів. Клімат на Півдні України стає все більш засушливим, це спричиняє особливу потребу у воді для господарств. Найближчий ставок знаходиться в селі Червона долина, але і він майже зник через непомірну спеку та недостатню кількість дощів.

Ставки — не комунальна власність. Вони знаходяться за межами населенного пункту. Цими землями розпоряджається Миколаївська ОДА. Тому з місцевого бюджету виділяти кошти на заводнення ставку не можна, — пояснив Сергій Пересунько. Поза тим можна звернутись в ОДА з проханням виділити фінансування по обласній програмі з екології. А потім вже можна з місцевого бюджету брати участь у співфінансуванні. Саме такий план дій по порятунку ставка запропонував голова Широківської ОТГ. А згодом, підключити до справи цієї ще й місцевих аграріїв, які користуються землями Широківської ОТГ для своїх потреб.

— Нам потрібно розробити цю програму, заходи свої внести в цю програму. Я дізнався, що кубометр води вартує 1,46 грн. В мене була ще пропозиція звернутися до всіх фермерських господарств, до всіх землекористувачів, щоби вони підставили плече і допомогли наповнити водою цей ставок. На майбутнє будемо звертатись в обласну раду, облдержадміністрацію, дізнаватись чи в них розроблені такі програми і якщо в рамках цієї програми виділяються кошти з обласного бюджету, будемо просити щоби нам допомогли. Сільська рада зі своєї сторони готова поставити плече до співфінансування, — пояснює Сергій Пересунько. 

Загалом, рятувати ставок планують в два етапи. Перший — виділити 30-40 тисяч гривень на початках, хоч щоби трохи зберегти рибу, а на осінь потрібно далі наповнювати ставок водою. Загалом, аби вдосталь наповнити водойму потрібно порядка 100 тисяч гривень.

На цьому спинятися не варто, — застерігає Сергій Пересунько. Адже кожен рік ніхто коштів щоби наповнювати ставок виділяти не буде. А це треба буде робити. Таким чином голова ОТГ запропонував здати його в аренду, аби у водойми був господар, який би вирішував ці  питання.

— Я бачу варіант здати його в аренду. Зібрати громаду, на наших умовах, як люди скажуть. Наприклад в Червоній долині всі були проти віддати ставок в аренду. Тепер всі хочуть його залишити і віддати в аренду, бо він висох. Зараз ніхто їм не користується. 

Якщо цей варіант громада прийме, далі можна надісолати лист до Миколаївської ОДА, щоби вони виставили ці земельні ділянки в аренду, але на умовах громади.

— Ми згодні передати цей ставок в аренду на наших умовах. Наші умови: щоби вільний був доступ до води, щоби вільно туди приходили до водойми і напували велику рогату худобу, якщо огороди поливати — нема питань, люди, які хочуть поливати огороди, домовляються з орендарем, платять йому кошти за воду і хай поливають, потрібно, щоби було відведено місце для риболовлі на одну вудку, щоби людина прийшла і на одну вудку могла ловити рибу і повинно бути ще одне місце для наших учасників бойових дій, для атошників. Для них також має бути відведене місце. Це мої пропозиції, а пропозиції громади і села — вносьте. Тоді буде життя, буде ставок, буде вода. 

Присутні підтримали план дій по вирішенню цього питання. Врешті в четвер в Широкому знову відбудуться збори громади, аби остаточно прийти до консенсусу і направити відповідний лист до Миколаївської ОДА.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top