Новости 29 октября 2020

Жителі Снігурівщини можуть безкоштовно почитати книгу «Мистецтво жити під час хіміотерапії», яку чекали по всій Україні

Щороку у жовтні більшість країн проводить місяць підвищення обізнаності про рак молочної залози. Цього року до нього долучилася і бібліотеки Миколаївської області. Окрім інших заходів вони пропонують своїм відвідувачам познайомитися з книгою харків’янки Альони Воробйової «Мистецтво жити під час хіміотерапії», яка показує внутрішній світ жінки, якій діагностували рак, і її почуття під час проходження хіміотерапії. Це артбук, до якого увійшли щоденникові записи авторки і роботи 10 фотографів, кожен з яких зробив свій артпроєкт з Альоною як головною героїнею. Як каже сама Альона Воробйова, книга не про те «як я перемогла рак», а скоріше про страх смерті, самотність і про потенціали, які є в цих станах. Вступне слово для артбука зробив український письменник Сергій Жадан. Книга створена в  рамках проєкту Українського культурного фонду і мешканці Миколаєвщини можуть взяти почитати її безкоштовно у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці, Миколаївській обласній науково медичній бібліотеці та ще у 15 бібліотеках регіону, зокрема Снігурівська ЦБС.

Альона захворіла на рак молочної залози у 38 років, як і колись її мама. Але мама відмовилася лікуватися, злякавшись хіміотерапії, її наслідків, втрати волосся, а з ним — жіночності. Альоні тоді було 16 років, і вона добре пам’ятає ті жах і страх, що переживала її мама. Коли Альона дізналася про свій діагноз, вже її старшій доньці було 16, а сама вона зіткнулася з тим же страхом: «без волосся я буду не жінка, недостатньо жінка». Але не могла дозволити собі злякатися і програти. Тому що знала, як страшно буває дітям, коли їхня мама помирає.

Альона Воробйова відома у Харкові як організаторка концертів, фестивалів та інших культурних подій. На пост у Фейсбуці про те, що їй діагностували рак молочної залози, відгукнулися сотні артистів, письменників, художників та інших митців з різних країн. «Я мріяла написати книгу, присвячену мамі, з раннього дитинства. Коли мами не стало, ця мрія стала ще важливішою для мене. Але в щоденній суєті у мене не вистачало часу навіть подумати, про що буде книга. І ось у такий несподіваний спосіб моя мрія збулася. Причому цей артбук врятував і мене: зйомки, планування, спілкування, бажання закінчити книгу і дати іншим жінкам те, чого так не вистачало мені, коли я дізналася, що у мене рак — все це дуже допомагало відштовхуватися від дна, коли здавалося, що простіше залишитися там»- розповідає Альона.

Важливість артбука у вступному слові до нього зазначає Сергій Жадан: «Книга, за великим рахунком, не лише про Альону та її історію — вона про всіх нас. Про нашу готовність говорити й не здаватися, про нашу здатність допомогти, про наші можливості, про нашу силу. Ця історія може багато чого навчити. Головне — не боятися вчитися. І не боятися любити».

Ідея створення такого артбука народилася у Альони під час спілкуванні з друзями з арт-середовища. Спочатку щоденникові записи і пости в соцмережах про своє лікування авторка робила, скоріше, для себе. Друзі-фотографи влаштовували творчі фотосесії з нею, щоб підтримати і допомогти відволіктися. Координаторка випуску книги культурна менеджерка Марія Какуріна, впевнена: «Ми забуваємо часто, що мистецтво — це інструмент, який може багато чого змінити в житті окремої людини, цілих груп, країн. Цей артбук — він саме такий».

Артбук вийшов наприкінці вересня 2020 року у харківському видавництві «Віват», яке відоме своєю відкритістю до соціально важливих тем та проєктів. «Мені здається, що якби Альона не звернулася в наше видавництво, ми б самі бігали за нею і пропонували випустити артбук «Мистецтво жити під час хіміотерапії» саме у нас»- жартує директорка видавництва Юлія Орлова.

Проєкт по створенню артбука реалізовано благодійним фондом «Артдача» за підтримки Українського культурного фонду. В рамках цієї співпраці всі книги передають онкологічним центрам, бібліотекам і галереям у всіх областях України. «Коли ми формували списки для відправки, у нас тільки для Львівської області просили 300 книг — розповідає Альона Воробйова. — І це підтверджує, що зусилля людей, які зі мною створювали цей артбук, і мої страждання, переживання близьких за мене — все не дарма».

На сторінках проекту в соцмережах є посилання на карту з позначеними місцями, де будь-хто може подивитися і почитати артбук “Мистецтво жити під час Хіміотерапії” абсолютно безкоштовно. Карта постійно оновлюється.
Прочитати книгу ви можете у таких бібліотеках вашого регіону (радимо попередньо уточнити чи є книга в наявності і чи працює бібліотека):

 • Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
 • Вознесенська міська ОТГ
 • ЦБС м. Первомайська
 • м. Южноукраїнськ
 • Арбузинська ЦБС
 • Баштанська ЦБС
 • Березанська ЦБС
 • КЗ КПБКСР Коблівської ОТГ
 • Братська ЦБС
 • Веселинівська ОТГ
 • КУ Вітовська ЦБС
 • Кривоозерська ЦБС
 • КЗ Новобузька ЦБС
 • Новоодеська ЦБС
 • Первомайська ЦБС
 • Снігурівська ЦБС

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top