Новости 19 декабря 2016

Депутати Миколаївської облради вдаються до маніпуляцій, щоб не видати погодження на свердловину для «снігурівської води»

Депутати Миколаївської облради вдаються до маніпуляцій, щоб не видати погодження на свердловину для «снігурівської води». Натомість затягують розгляд, кожного разу знаходячи відмовки, хоч на комісіях у них не виникає питань. Про це в коментарі інтернет-виданню «Мой город» розповів засновник підприємства «Укрюгекопром» Олександр Долина, якому Миколаївська облрада вже майже рік не може видати погодження на свердловину.

На останньому засіданні сесії Миколаївської облради депутати мали б нарешті проголосувати за проект рішення «Про погодження клопотання ТОВ« Укрюгекопром »на отримання спеціального дозволу на користування надрами». Проте голосів не вистачило та, крім того, депутати Іван Кухта та Андрій Закусілов влаштували скандал. Перший заявив про рейдерське захоплення «Укрюгекопромом» торгової марки води «Снігурівська», відомої у місті вже давно. Представник підприємства стверджував, що ніхто не порушував права на торгову марку.

Засновник підприємства Олександр Долина в коментарі пояснив, що вирішення питання погодження видобутку надр затягують в облраді вже не перший місяць. Декілька років тому він оформив у власність землю, де розташована свердловина. Погодження на останню видали Снігурівська міськрада та райрада. Справа залишилася за Миколаївською облрадою: всі депутатські комісії пройшли.

Проте навесні на одному із засідань сесії депутат Кухта заявив, що  начебто снігурівською водою отруїлися двоє осіб. Питання про погодження зняли з розгляду, а на підприємство прийшов сумнівний «перевіряльник», в якого був відсутній дозвіл на проведення перевірки. Прізвище данного перевіряльника Домбровський.

Підприємство звернулося до Миколаївської обласної санепідстанціїї, щоб спростувати звинувачення про отруєння. Висновок експертів підтвердив, що зв’язку між отруєнням та вживанням води не було.

Проте погодження на видобуток надр знов загальмувалося. Під час президії сесії Миколаївської облради, яке «прославилося» рішенням щодо Вознесенського кар’єру, депутат Федір Барна запустив чергове звинувачення з приводу свердловини. За його твердженнями, поблизу розташований худобомогильник, тому видобувати воду там неможна. Щоправда, де у м. Снігурівка розташоване підприємство депутати відповісти не змогли, та наполягли на виїзді на підприємство комісії з єкологіїї облради. Питання знов було знято з порядку денного сесії.

Комісія, яка все ж таки виїхала на місце, жодного худобомогильника не знайшла (фото), а навпаки запевнила всіх присутніх, а це керівництво району та міста, депутати обласної, міської та районної ради, що жодних запитань до підприємства немає. Доречі, Кухту запрошували на данну зустріч, але він чомусь відмовився.  Питання знов повернули на розгляд сесії. Проте депутат Кухта знайшов чергову «відмазку», чому не слід давати погодження. За його словами, підприємство захопило торгову марку «Снігурівська», тому погодження облрада не може видавати.

4-3

За твердженням  Олександра Долини , подібні звинувачення є маніпуляціями. «Рейдерського захоплення» торгової марки ніхто не здійснював
(фото).  І найголовніше, облрада  повинна видати погодження на розташування  СВЕРДЛОВИНИ, і не має жодного відношення до торгової марки — це не її повноваження. Наголошую ще раз, депутати мають надати лише погодження на свердловину.

1-5

Долина додає, що на комісіях у депутатів жодних претензій немає. На сесії ж, коли мають проголосувати, несподівано відмовляють. Таким чином депутати затягують видачу погодження вже майже рік. При цьому погодження облради, це лише крок до здобуття ліцензії, подальші дії регламентуються законодавством і підприємству ще треба буде їх проходити. Використовуючи нагоду підприємець звертається до депутатів облради з проханням вирішити данне питання та не заважати розвитку легального бізнесу. Далі пряма мова:

« У місті Снігурівка зруйновані майже усі великі підприємства завод залізобетонних виробів, рем завод, старий завод мін вод, завод «Восход», птахофабрика. Ми намагаємося створити конкурентно здатний продукт, робочі місця. Моє підприємство зареєстровано в м. Снігурівка, працюють на ньому мешканці Снігурівки, податки платяться в місцевий бюджет. Я не прошу нікого мені допомагати, я прошу депутатів зробити те, що вони обіцяли під час передвиборчої компанії, незалежно від політичних вподобань, а саме сприяти розвитку місцевого, легального бізнесу, залученню інвестицій. Моє підприємство постійно допомагає дитячому центру «Журавлик», волонтерській організації «Волонтери Снігурівщини». Ми заключили добровільний договір соціального партнерства з міською радою м. Снігурівка. Що ми ще повинні зробити?»

Редакція наголошує, що для того щоб в черговий раз депутати розглянули, чи давати погодження на видобуток копалин, питання має пройти знов всі комісії.

Зі  своєї сторони запевняємо, що будемо тримати це питання під своїм особистим контролем.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top