Новости 21 января 2017

В Снігурівці перестраховуються через поширення пташиного грипу

20 січня 2017 року відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Снігурівській РДА під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації, виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації Андрія Бохонка стосовно посилення заходів щодо недопущення занесення та поширення збудника грипу птиці на території Снігурівського району.

За повідомленням начальник управління Держпродспоживслужби району Дмитра Куліуша в Херсонській області вже зафіксовано 3 випадки захворювання та по одному випадку в Одеській, Чернівецькій та Тернопільській областях.

Грип птиці – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, викликана будь – яким вірусу грипу А. Грип приводить до зниження продуктивності до 40-60% та летальності від 2-5% — у дорослих до 90% — у молодняку пиці. Збудник пташиного грипу може інфікувати людину і являють значний ризик для її здоров’я.

Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця, інфікована обмінна тара, корми, інкубаційні яйця, тушки, пір’я. Механічні переносники – обслуговуючий персонал, комахи, пухоїди, дика перелітна птиця, гризуни. Проте інфікування птиці відбувається в основному повітряно – крапельним шляхом. Діагноз на грип підтверджується в Державному науково – дослідницькому інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно – санітарної експертизи (ДНДІЛД і ВСЕ) в м. Києві.

Враховуючи вищезазначене, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія постановила:

1. Інформацію начальника управління ветеринарної медицини в Снігурівському районі Куліуш Д.О. взяти до відома.

2. Директору філії «Снігурівська птахофабрика ПНВК «Інтербізнес»:

2.1. Забезпечити функціонування птахогосподарства у режимі підприємства закритого типу.

2.2. Завозити птицю з благополучних щодо інфекційних хвороб господарств.

2.3. Негайно інформувати управління Держпродспоживслужби в районі про раптову загибель птиці, підозру на захворювання або виявлення хвороби,що підлягає повідомленню.

3. Директору ПОГ «Снігурівське МРГ», єгерю МГ «ФАЗАН» Негайно інформувати управління Держпродспоживслужби в районі про раптову загибель птиці, підозру на захворювання, або поведінку птахів, яка їм не властива.

В черговий раз нагадуємо, що профілактувати – завжди дешевше ніж лікувати. Здоров’я та благополуччя Ваших тварин залежить від Вас та Ваших дій.

Управлінням Держпродспоживслужби в Снігурівському районі створено робочу групу для оперативного реагування, координації дій, а також уточнення діагнозу на випадок підозри або виникнення захворювання (загибелі) тварин та птиці. В разі падежу птиці радимо звертатися за тел. 2-15-87 цілодобово.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

To Top