Новости 23 января 2017

З нагоди Дня Соборності України в Снігурівському районному музеї відбувся захід «Соборність України — символ національного єднання»

З нагоди Дня Соборності України в Снігурівському районному музеї для учнів 9-го класу зош №1 відбувся захід « Соборність України — символ національного єднання».

Упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав: Російської імперії, Польщі, Австро – Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.

22 січня 1919 року на Софіївській площі, біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, у присутності десятки тисяч киян лідери УНР і поважна делегація ЗУНР заявили про непохитний намір збудувати єдину соборну Українську державу. На волелюбному зібранні було урочисто проголошено Акт Злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

У новітній історії нашої держави ця подія посідає особливе місце, адже вона стала першим виявом становлення сучасної української нації,її прагнення єдності. Цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято — День Соборності України.

Бібліотекар міської бібліотеки — філії Снігурівської ЦБС Мочаліна Н. представила книжкову виставку « Соборність України – єдність нації.»

Директор музею І. Мочаліна.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

To Top