Новости 07 августа 2018

Снігурівська ОТГ або окрема громада: чотири сільради досі не вирішили, яким шляхом об’єднуватися

Днями, в селі Новокиївка була проведена зустріч мешканців Любомирівської, Центральної та Новокиївської сільських рад з головою райдержадміністрації Інною Бойко та головою райради Тетяною Мезіною. Найважливішим питанням на порядку денному було питання об’єднання територіальних громад, повідомляє прес-служба РДА.

Оскільки чотири сільські ради – Центральна, Новокиївська, Любомирівська та Киселівська досі не визначилися з процесом об’єднання, мешканцям було запропоновано наступні можливі варіанти: об’єднатися в одну громаду в складі вищезазначених сільських рад або приєднатися до майбутньої Снігурівської ОТГ після її утворення.

За попередніми фінансовими розрахунками, дана громада може бути спроможною, але при умові, якщо будуть залучені інвестори та якщо відбуватиметься сплата податків на належному рівні. Очільниця району відмітила, що мешканцям потрібно створити ініціативну групу, яка займалася б питанням об’єднання.

Слід додати, що мешканці виявили зацікавлення щодо процесу об’єднання, але погано тільки те, що сільські ради взагалі не довели до своїх мешканців пропозиції від Снігурівської міської ради щодо об’єднання до майбутньої Снігурівської ОТГ. Тому, питання об’єднання територіальних громад для мешканців цих чотирьох сільрад залишається відкритим.

Нагадаємо, що наприкінці січня цього року, депутати Снігурівської міської ради одноголосно схвалили проект рішення про добровільне об’єднання територіальних громад у єдину ОТГ із центром у місті Снігурівка. За дане рішення проголосувало 18 чоловік. Втім, як потім з’ясувалося, незважаючи на рішення міської ради, процес децентралізації на Снігурівщині був зупинений.

Через півтора місяці під час засідання 36 позачергової сесії Снігурівської міської ради депутати з другої спроби схвалили проект рішення про добровільне об’єднання територіальних громад.

Після цього Миколаївська обласна державна адміністрація надала висновок, що щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад у Снігурівську міську територіальну громаду. Відштовхуючись від цього висновку Снігурівська міськрада 17 травня проголосувала за проект об’єднання.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top