Горячее 13 сентября 2018

Рятувальники звернулися до СБУ та прокуратури через байдужість Снігурівської міськради до проблеми знайденої у місті ртуті [ДОКУМЕНТ]

Як раніше повідомлялося, у Снігурівці місцева мешканка виявила 3,5 кілограми особливо небезпечного рідкого металу – ртуті. Знахідку було вилучено з подвір’я громадянки на тимчасове зберігання до ДСНС. Згідно законодавства, питання про утилізацію ртуті повинна вирішити міська влада, але посадові особи Снігурівської міської ради халатно віднеслися до проблеми. Через що начальник районного сектору Головного управління ДСНС Андрій Панкратов був вимушений звернутися до правоохоронних органів.

Голова райдержадміністрації Інна Бойко розповіла, що ртуть виявили у Снігурівці ще 3 вересня. Наступного дня треба було шукати шляхи вирішення питання утилізації знайденої хімічної речовини. Відразу було скликано засідання, куди були запрошені представники служби надзвичайної ситуації та голова міської ради. Оскільки на той час Леонід Голобля знаходився у відпустці, то на зібрання прибув перший заступник міського голови Олег Поскрипко.

Під час наради спираючись на Закони України «Про відходи», «Про місцеве самоврядування» та «Про цивільний захист України», де чітко прописано, що органи місцевого самоврядування повинні вжити заходів, щодо збереження чи знищення шкідливої речовини, було вирішено знайдену ртуть передати до міськради задля подальшого вирішення питання в межах чинного законодавства. Але, коли через декілька годин шкідливу речовину привезли до місця призначення, Поскрипко категорично відмовився приймати її на збереження та виділяти кошти на утилізацію ртуті, обґрунтовуючи все тим, що вони не знають як це робити.

Задля скорішого вирішення даної проблеми та убезпечення населення від наслідків можливого випаровування ртуті, закон дозволяє кошти перерозподілити розпорядженням міського голови і вже б 5 вересня вище згаданої хімічної речовини на території району не було б. Та як зазначила Бойко, на превеликий жаль, ні міський голова не вийшов з відпустки, щоб розібратися з даною проблемою, ні перший заступник не проявили принциповість у вирішенні даної проблеми.

«Все ж з’явилася надія, коли минулої п’ятниці відбулася сесія міської ради, де було прийнято рішення на виділення коштів для утилізації 3,5 кг ртуті. Але знову ж таки, до цього часу кошти не переведені на рахунок фірми, котра займається цією справою і тому ця речовина по сьогоднішній день знаходиться на території Снігурівки. Хочеться відзначити злагоджену роботу працівників МЧС на чолі з начальником районного сектору ДСНС України Панкратовим, завідувача сектора цивільного захисту райдержадміністрації Жигалко та заступника голови райдержадміністрації Андрія Гищака, які доклали максимум зусиль, щоб убезпечити населення Снігурівщини від можливої загрози. І у той же час, мені дуже шкода, що міська рада так і не проявила ініціативність у вирішенні питання убезпечити тринадцяти тисячне населення, за яке несе відповідальність, від можливих ртутних випаровувань. Адже, навіть, саме елементарне – знайти фірму, що займається утилізацією шкідливих речовин та домовитися про знешкодження знайденої ртуті, знову лягло на плечі представників райдержадміністрації», — розповіла Інна Бойко.

У зв’язку з цим Андрій Панкратов був вимушений звернутися і до СБУ, і до прокуратури, і до поліції з заявою про халатне ставлення посадових осіб міської ради по відношенню до цивільного захисту населення Снігурівки.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top