Блоги 12 октября 2018

Вибори у Снігурівській ОТГ відбудуться 23 грудня — рішення ЦВК

23 грудня 2018 року відбудуться перші місцеві вибори голів та депутатів сільських, селищних, міських рад у 125 об’єднаних територіальних громадах, в тому числі і до Снігурівської ОТГ.

Також на цей день призначені додаткові вибори депутатів сільських та селищних рад у 26 громадах. Відповідні рішення прийняла Центральна виборча комісія під час засідання 12 жовтня, за які проголосували усі 16 членів ЦВК.

Перед початком голосування член комісії Андрій Євстігнєєв заявив, що законність призначення виборів у семи громадах наразі оскаржується у судах, та запропонував виключити їх з переліку ОТГ, запропонованому для голосування. Однак голова комісії Тетяна Сліпачук зазначила, що чинний порядок призначення виборів передбачає підставу не призначити вибори лише у випадку судового рішення, а не самого факту судового провадження. В результаті пропозицію Євстігнєєва члени комісії не підтримали.

Перші місцеві вибори Центральна виборча комісія призначила у 22 областях України, крім Харківської та Закарпатської. Додаткові вибори відбудуться у 12 областях: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Чернівецькій, Чернігівській. Виборчий процес розпочнеться 3 листопада 2018 року.

Нагадаємо, що наприкінці січня цього року, депутати Снігурівської міської ради одноголосно схвалили проект рішення про добровільне об’єднання територіальних громад у єдину ОТГ із центром у місті Снігурівка. За дане рішення проголосувало 18 чоловік. Втім, як потім з’ясувалося, незважаючи на рішення міської ради, процес децентралізації на Снігурівщині був зупинений.

Через півтора місяці під час засідання 36 позачергової сесії Снігурівської міської ради депутати з другої спроби схвалили проект рішення про добровільне об’єднання територіальних громад.

Після цього Миколаївська обласна державна адміністрація надала висновок, що щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад у Снігурівську міську територіальну громаду. Відштовхуючись від цього висновку Снігурівська міськрада 17 травня проголосувала за проект об’єднання.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top