У п’ятницю, 7 липня, в місті Снігурівка відбулося громадське обговорення з питання добровільного об’єднання Снігурівської територіальної громади. Жителям міста розповіли, що об’єднавшись за принципом «один район — одна громада», на Снігурівщині не буде скорочення працівників бюджетних установ, але в той же час район матиме можливість отримання значного обсягу додаткового фінансового ресурсу та його ефективного використання. Про це повідомляє кореспондент видання Снігурівка.ІНФО.
Глава райдержадміністрації Інна Бойко зазначила, що міська рада ініціювала на сесії об’єднання і створення Снігурівської об’єднаної територіальної громади.
Децентралізація — це передача повноважень і бюджетів від державних органів влади органам місцевого самоврядування. Державні органи влади на сьогоднішній день це райдержадміністрація. І ми пропонуємо шляхом створення об’єднаної громади, передати повноваження населенню. Всі європейські країни пройшли цей шлях, — сказала Бойко.
За словами голови РДА, при об’єднанні громада отримує в своє розпорядження 60% податку на доходи фізичних осіб. Крім того, в громаду буде надходити єдиний податок, податок від реалізації підакцизних товарів та інші надходження. У той же час, Бойко підкреслила, що надання цих податків дрібним громадам, не забезпечить їх можливостями, а будуть витрачатися лише на утримання управлінського апарату.
Надання цих податків дрібним територіальним громадам, не забезпечить їх здатність, а йтимуть тільки на утримання управлінського апарату, а для реалізації серйозних проектів можливості вже не буде, засобів буде недостатньо, — каже голова РДА.
Крім цього, більш масштабна територія громади дозволить реалізовувати більше інфраструктурних проектів. У свою чергу, від цього буде залежати залучення інвестицій, конкурентоспроможність і створення нових робочих місць в громаді.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталя Друзь пояснила, що плановий розрахунок показав, що якби Снігурівська об’єднана територіальна громада існувала б уже в поточному році, перевиконання бюджету склало би близько 20 мільйонів гривень. Це ті кошти, які громада має право розподілити на загальносуспільні потреби району.
Начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Валентина Пузир акцентувала увагу присутніх на тому, що Снігурівщина дуже приваблива для інвесторів і зараз стоїть завдання зберегти цілісність району.
Якщо ми підемо на роздроблення району, то він не буде цікавий для інвесторів. Повірте, вони сюди не прийдуть. А ми зацікавлені в тому, щоб розвивалася економіка, щоб сюди прийшли потужні інвестори, будувалися заводи. Ось зараз було питання, сказали, що Новопетрівка і Червона Долина хочуть побудувати самостійну адміністративну одиницю. І чого вони доб’ються? Вони прийдуть до того, що у них не буде можливості утримувати школи, садочки. Вся молодь виїде з села, а люди похилого віку вимруть, — сказала Пузир.
Жителі Снігурівки підтримали, що не потрібно придумувати ніяких дрібних громад, а залишити єдину громаду на базі району з уже існуючою інфраструктурою і кадровим потенціалом.
Голова районної профспілкової організації працівників освіти також зазначив, що модель «Один район — одна громада» влаштовує більшість працівників освіти. Він пояснив, що якби школи були би на утриманні сільрад в невеликих громадах, то малокомплектні навчальні заклади повністю довелося б закрити.
В.о. головного лікаря Снігурівської ЦРЛ Микола Коврига розповів, що на особистому досвіді відчув, коли одну структуру починають ділити на дрібні частини.
Я людина, яка знає, що таке розподіл, я відчув це на своїй шкурі. Ось була у нас центральна районна лікарня, це був єдиний організм. Прийшли реформатори: ЦРЛ — раз, центр медико-санітарної допомоги — два, швидка допомога — три. Що це нам дало? Тепер в лікарні два царя — два головних лікаря, два секретаря, дві бухгалтерії і так далі. А що ми заощадимо? Абсолютно нічого, — сказав головний лікар.
Місцеві мешканці погодилися с думкою головного лікаря, а також закликали окремих «діячів» не вставляти громаді палки в колеса.
Повинна бути у нас єдина громада. Ми всі переконалися на цифрах, район у нас повноцінний. Нам кошти треба до купи і тільки тоді ми зможемо займатися і вирішенням соціальних питань, і ремонтом доріг. Нам потрібна тільки єдина громада. Давайте подумаємо, а героїв цих, які сьогодні хочуть вставити палки в колеса, щоб нас поділити, історія їх назве, — сказав місцевий житель.
На завершення громадських обговорень, голова РДА Бойко додала, що після прийняття міською радою остаточного рішення про створення єдиної громади на базі району, ініціативна група приїде в кожну сільраду з угодою і статутом ОТГ, де буде детально розписаний план створення громади.
Ваш комментарий