Новости 16 июля 2018

Снігурівчан попередили про карантинні обмеження через африканську чуму свиней

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про виявлення ДНК вірусу африканської чуми свиней з патологічного матеріалу від двох загиблих свиней, належних мешканці с. Кізомис Білозерського району Херсонської області.

Діагноз встановлений на підставі звіту Дніпропетровської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини м. Дніпро про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 13.07.2018р. №001280п.м/18.

На сьогоднішній день карантин продовжує діяти у 28 неблагополучних пунктах по АЧС – в 14 областях України – Одеській (9), Донецькій (4), Тернопільській (2), Київській (2), Рівненській (2), Черкаській (1), Чернівецькій (1), Запорізькій (1), Волинській (1), Полтавській (1), Закарпатській (1), Дніпропетровській (1), Херсонській (1) та Сумській (1).

Аспекти, які необхідно знати пересічному громадянину про Африканську чуму свиней (АЧС):

АЧС не становить небезпеки для людей.

На АЧС хворіють лише дикі та свійські свині (всіх видів, порід та статево-вікових груп).

Резервуаром Африканської чуми свиней в природі є дикі свині, від яких заражаються свійські (домашні свині).

Основний шлях передачі збудника – це безпосередній контакт тварин між собою (хворої та здорової) та перенос збудника від хворої до здорової тварини через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою, а також – предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи.

Збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах заражених вірусом АЧС (наприклад: в копченій шинці – до 5 місяців).

Холод (заморожена свинина) – всього лиш консервує збудника (продукт залишається небезпечним для свиней після розморожування).

Виявивши хвору тварину (не стандартна поведінка) чи труп свині в природному середовищі необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини та вжити заходів, щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

Застерігаємо щодо заборони закупівлі, вивезення живих тварин, продукції харчування та фуражу з територій, де введено карантинні обмеження, адже дешевизна зваблює підприємливих осіб до наживи. Окрім того, в разі перебування у Вас гостів із регіонів, де встановлено діагноз на африканську чуму свиней, в тому числі з Російської Федерації та Республіки Білорусь, не використовувати для годівлі тварин відходи харчування, привезенні звідти. Благополуччя наших тварин залежить лише від нас.

В разі падежу або захворювання свиней, необхідно звертатися за телефоном «гарячої лінії» Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини 2-15-87 цілодобово.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Опрос

Кто должен быть нардепом по 130 округу?

Самое читаемое

To Top