Горячее 02 февраля 2017

Я особисто буду брати участь в імплементації рішень щодо очищення Інгульця, — Міністр екології

Відбулося перше засідання Робочої групи з питань вирішення проблеми, пов’язаної із скиданням надлишків зворотних вод у р. Інгулець. За словами Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, Мінприроди під час розгляду проекту рішення Уряду щодо скидання із ставка-накопичувача надлишків зворотних вод гірничорудних підприємств Кривбасу в річку Інгулець, порушило питання про вжиття дієвих заходів з метою поетапного зменшення обсягів скидання надлишків зворотних вод та поліпшення якості води у басейні річки.

«Ця позиція Мінприроди була підтримана Урядом. Ми отримали доручення опрацювати шляхи вирішення проблеми. Через постійні скиди мінералізованих вод в річку з гірничорудних підприємств та відсутність сучасних технологій демінералізації шахтних вод  Інгулець протягом останніх десятиліть практично повністю втратив здатність до самоочищення. Є потенційні загрози для життя та здоров’я людей,  для яких Інгулець є джерелом питного водопостачання», — зазначив Остап Семерак.

Зокрема, йдеться про жителів міст та сіл Миколаївської, Дніпропетровської і Херсонської областей.

«Проблему потрібно вирішувати як з природоохоронної точки зору, так і з точки зору захисту інтересів територіальних громад. Я особисто буду брати участь в імплементації рішень щодо очищення Інгульця, які відпрацює Робоча група при Мінприроди. Проблема складна. Маємо визначити пріоритетні завдання та відпрацювати ефективні, економічно вигідні рішення та етапи їх реалізації», — зазначив Остап Семерак.

Він також запропонував представникам гірничорудних підприємств, які були присутні на засіданні Робочої групи, розглянути можливість використання державних еко-кредитів для встановлення сучасного обладнання на підприємствах,  яке б дозволило суттєво зменшити скиди забруднюючих речовин у басейн Інгульця.

Нагадаємо, Робоча група була утворена наказом Міністра екології та природних ресурсів відповідно до рішення Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності, ухваленого 6 грудня 2016 року. Її основним завданням є вироблення на основі аналізу ситуації практичних механізмів вирішення проблеми, пов’язаної із скиданням надлишків зворотних вод у р. Інгулець.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top