Блоги 15 июня 2018

«Нова українська школа»: начальник районного відділу освіти Любов Мендус розповіла, що чекає школярів Снігурівщини з 1 вересня

З першого вересня 2018 року в державі стартує освітня реформа. «Нова українська школа» — це нова методика навчання та освітнє середовище – основні складові нової української школи. У Снігурівському районі «Нову українську школу» запроваджуватимуть 27 шкіл, де відкриються 30 перших класів для 462 першокласників (278-село, 184 — місто). Про особливості реформи та зміни, які торкнуться школярів та їх батьків в інтерв’ю виданню Снігурівка.ІНФО розповіла начальник відділу освіти Снігурівської райдержадміністрації Любов Мендус.

Скільки коштів отримав бюджет району з субвенції на забезпечення впровадження нового формату навчання «Нова українська школа»?

На створення освітнього простору у початковій школі, де з 1 вересня навчання здійснюватиметься за новим стандартом, держава виділила нашому району субвенцію у розмірі майже 1,41 млн гривень і ми їх чекаємо. Уряд прийняв постанову, що регулює використання освітньої субвенції на Нову українську школу.  Постановою передбачено, що 40% цієї суми піде на закупівлю дидактичних матеріалів для 1 класу. Ще 40% коштів буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ. Та 20% субвенції має бути використано на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів НУШ.

В якому обсязі районний бюджет дофінансовує забезпечення загальної середньої освіти «Нова українська школа»?

Кошти освітньої субвенції можна буде використати лише на засадах співфінансування з місцевих бюджетів. З районного бюджету вже виділено співфінансування в розмірі 945,4 тис.грн. Але виділених коштів недостатньо для проведення ремонтів в класних кімнатах, придбання та їх облаштування згідно  методичних рекомендацій, яким чином має бути влаштований освітній простір у Новій українській школі.

Яких умов вимагає впровадження освітньої реформи? Можливо, це оновлення методичного матеріалу або використання компютерних технологій?

Має бути 8 навчальних осередків: навчально-пізнавальної діяльності — з партами, столами; змінні тематичні осередки – дошки, фліп-чарти, стенди для діаграм з ключовими ідеями; настільні ігри, інвентар для рухливих ігор; художньо-творчої діяльності — полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт; куточок живої природи для проведення дослідів — пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами, акваріум; кімната відпочинку з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям; дитяча класна бібліотека; осередок вчителя — стіл, стілець, комп’ютер, полиці, ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо.

Як розподілятиметься субвенція на Нову школу між класами?

Гроші на парти розподілятимуться з огляду на кількість учнів, на дидактичні матеріали – з огляду на кількість класів, на обладнання – з огляду на кількість шкіл. За такими розрахунками субвенція розподіляється по  школам.

Чи існують якісь особливі вимоги та норми щодо меблів для учнів Нової української школи?

Про вимоги щодо меблів йдеться в наказі МОН №283 від 23 березня “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи”. У рекомендаціях сформовано основні вимоги до парт і стільців.

На якій стадії Снігурівський район перебуває у підготовці до впровадження НУШ?

Наразі 9 сільських та міська ради вже розглянули питання щодо виділення субвенції з міського, сільського бюджету районному в сумі 833 тисячі гривень для співфінансування субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток школам Снігурівського району. Впевнені, що позитивне вирішення питання дасть змогу облаштувати для першачків-снігурівчан найкращі класні кімнати в районі.

Також читайте на сторінках Снігурівка.ІНФО інтерв’ю директора Снігурівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Дмитра Титаренко. 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top