Новости 10 марта 2016

Важливо не кидати слова на вітер, а робити реальні зміни — інтерв’ю з Тетяною Твардовською

Минув рік з того часу, як Тетяна Твардовська очолила посаду голови райдержадміністрації. Пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю з керівником району про рік роботи та бачення перспектив соціально-економічного та суспільно-політичного розвитку району.
— Тетяно Миколаївна, будь ласка поділіться своїми враженнями за перший рік Вашої роботи на посаді голови РДА?
-На мою думку, найважливіше — це відчуття відповідальності. Відповідальності перед людьми, довіру яких повинна виправдати. Відповідальності перед усією громадою за їхні проблеми і труднощі. Відповідальності за наслідки своєї роботи. Головне для мене вжити всіх можливих заходів щодо ефективного використання потенціалу району у забезпеченні позитивної динаміки розвитку галузей економіки,соціальної та гуманітарної сфери. Важливо не кидати слова на вітер, а робити реальні зміни, корисні справи для кожного мешканця району.
— Вам довелося очолити район у дуже складний для країни час. Розкажіть, що зроблено за 2015 рік на Снігурівщині?
— Ситуація у нашому районі, як і в цілому по країні, дуже складна. Є багато проблем, які ми поступово вирішуємо завдяки наполегливій праці органів місцевого самоврядування,підприємств,організацій та трудових колективів, які в непростих умовах вносили свій вагомий вклад у зміцнення економіки району, поліпшення соціального благополуччя його мешканців за результатами 2015 року Снігурівщина піднялась на 7 позицій і посіла 11 місце серед районів області.
Аграрії є лідерами розвитку економіки на Снігурівщині. Нинішній рік став воістину знаковим. Вперше за всю його історію зібраний рекордний врожай — 308,4 тисяч тонн ранніх зернових та став лідером в області. Середня врожайність сягнула небувалого рівня – 47,4 центнера з гектара. Поліпшується і матеріальна база,так ТОВ «Агроділо» активно розширює поливні землі, лише за рік закуплено 26 дощових агрегатів. Загальний обсяг інвестицій: 5000 тис. дол. США. Це дає району поступово відроджувати славу крупнотоварного виробника овочів та цукросировини. У 2015 році на переробку відправлено понад 71 тисячу тонн солодких коренів та 105,1 тисяч тонн томатів. Сьогодні аграрії мають достатній запас фінансової міцності. Однак через вкрай посушливу осінь не вдалося зайняти озимими заплановану площу. Тож додасться турбот весною. Та переконана, що аграрії зуміють здолати усі негаразди. Були ситуації й складніші.
Маємо також певні зрушення у відновленні промислового виробництва. Введено в експлуатацію маслозавод та завод мінеральних вод. Звичайно ж, хочеться більшого і влада веде інтенсивний пошук шляхів залучення інвестицій для збільшення промислового потенціалу нашого району.
Велика робота ведеться у соціальній сфері. Субсидії від держави для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в 2015 році отримали 5791 сім’я у тому числі 4269 сім’ям призначено вперше. Загальний обсяг субвенцій з держаного бюджету на соціальну сферу в районі склав 71,9 млн.грн. що на 6 млн. більше ніж в минулому році.
Започаткований процес децентралізації позитивно позначився на фінансовому оздоровленні місцевих органів самоврядування. Один лише факт – казна району отримала на 16 мільйонів гривень більше, ніж торік. В абсолютній більшості рад надходження податків та зборів зросли проти 2014 року вдвічі.
Все це, зрештою, дало змогу розв’язати чимало завдань у багатьох сферах. Візьмемо галузь охорони здоров’я. Вдалося відремонтувати інфекційне відділення ЦРЛ. У цьому медичному закладі встановлено енергозберігаючі котли. Збережено і приведено у належний стан мережу амбулаторій та ФАПів в селах Центральне, Евгенівка, Баратівка, Першотравневе. На цей час головне завдання на 2016 рік провести оптимізацію лікарні та забезпечити район молодими лікарями.
У полі зору і освітянська нива. Зазначу, що наш район один з районів на Миколаївщині, який виплачував та зберіг 20-ти відсоткову надбавку до платні педагогічним працівникам, а це майже 4 млн на рік. Триває зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, завдяки грантовим європейським проектам «Місцевий розвиток орієнтований на громаду ІІІ» запроваджено енергозберігаючі технології в Павлівці, Євгенівці і Кобзарцях. Переведено опалювання шкільних котелень з вугілля на струм у Горохівській, Кобзарцівській, Вавилівській ЗОШ. Багато зроблено по впорядкуванню, облаштуванню дитячих садочків. Тільки міського на капітальний ремонт ДНЗ №2 з держбюджету виділено понад 3 мільйона гривень. З цього ж джерела фінансується і будівництво накопичувача на 2000 кубометрів в райцентрі. Наявність коштів у місцевих радах дала можливість їм виконати значний обсяг робіт по ремонту водо мереж та освітленню населених пунктів.
Влада також дбає і про розвиток культури. Нарешті зроблено капітальний ремонт даху районного будинку культури, на який спрямовано 1 млн.грн. Витрачено 160 тис грн. на придбання музичної апаратури та облаштування сцени новим «одягом». За рахунок залучення грантових проектів в районі функціонує 11 Інтернет центрів. Подібних прикладів багато, загальний обсяг будівельних робіт в 2015 році сягнув 18,8 млн. грн., що на 9 млн. більше ніж в 2015 році.
Спілкуючись з жителями району хочу сказати що всі хочуть стабільності. Бути впевненим,що завтра я прокинусь і матиму роботу з нормальним доходом, зможу купити необхідні речі, зібрати на відпочинок, зробити ремонт, вчити дітей, підтримати внуків. Все це — прості істини, які важливі для кожного снігурівчанина.
— Що для Вас є найважливішим на посаді?
— Не словом а ділом, робити реальні зміни, корисні справи для кожного, які будуть помітними на усіх рівнях. Важливо бути відкритим, спілкуватися з людьми. Виходити, чути і бачити їхні проблеми. Швидко вирішувати питання. Триває вдосконалення роботи апарату райдержадміністрації із зверненнями громадян. Для стимулу та покращення роботи місцевих рад в цьому році ми започаткували щоквартальну оцінку їх роботи, Павлівська с/р отримала перехідний кубок “Лідер місцевого самоврядування”. Я, як і всі земляки, хочу змін на краще, а їх можливо робити тільки у злагодженій співпраці. Важливо, щоб люди довіряли владі і підтримували її. Тоді багато питань вирішуватимуться швидше.
— Які саме пріоритети Ви ставите у своїй роботі? Які проблеми збираєтесь вирішувати насамперед?
— Ставлю перед собою декілька пріоритетів. Перший пріоритет – розвиток економіки району. Якщо бізнес стабільно працюватиме і сплачуватиме податки, ми отримаємо додаткові робочі місця та гроші у бюджет району. Другий пріоритет — благоустрій району. Район має бути чистим, дороги відремонтовані, вулиці зелені і доглянуті. Третій пріоритет — підвищення якості життя снігурівчан, енергозбереження шкільних будівель, дитсадочків, клубів та лікувальних закладів. Стареньких людей, які не мають ні сил, ні грошей їхати за медичною допомогою до обласного центру, потрібно лікувати на місцях і це зробити – реально. Забезпечити район молодими кваліфікованими фахівцями, та необхідним медичним устаткуванням. Також одне із важливих завдань – всебічний розвиток дітей. Сприяти роботі гуртків, позашкільних закладів та секцій. Влада має якісно обслуговувати громадян. Удосконалити роботу Центру надання адміністративних послуг. По кожній територіальній громаді буде розроблено детальні плани вирішення проблем. Четвертий пріоритет-децентралізація , як запорука ефективного територіального розвитку та шлях до демократизації ,дійсного народовладдя.
— Ви прийшли на посаду голови РДА маючи досвід роботи в податковій та економічному відділу, тому добре знаєте його специфіку. Чи можна сподіватися на сприяння розвиткові бізнесу в районі?
— Дійсно, добре знаю, в яких умовах зараз працює бізнес. У нас потужний аграрний район і є всі можливості для розвитку різних галузей. Правила гри однакові для всіх. Районна влада створює умови, а бізнес чесно працює, забезпечує людей роботою і сплачує податки. На даний час співпрацюємо зі Світовим банком щодо відновлення зрошення. Залучати іноземні інвестиції в розвиток району – це важко і доволі тривалий процес. Активна робота щодо розвитку переробної та харчової галузі, а саме будівництво переробного заводу томатів, яка дасть можливість створити до 500 додаткових робочих місць, збільшити надходження до бюджету 4-5 разів та залучити інвестиційні кошти в район.
– Які «больові точки» існують в районі?
Дороги в Снігурівському районі жахливі, наче після війни. Ми сьогодні сплачуємо акциз на пальне, і цей податок повинен йти виключно на будівництво та реконструкцію доріг. А насправді все набагато гірше: кожна громада, на території якої діють АЗС, зібрані податки використовують на свій розсуд замість того, щоб їх акумулювати виключно на вирішення питань ремонту доріг. Таких громад зовсім небагато, але ж дорога у нас одна! Як приклад такого дисбалансу в підходах — Снігурівський район. Сільгоспвиробники закуповують паливо великими оптовими партіями за межами району, а це — непрямі втрати до бюджету на рівні близько 8 млн грн. акцизу. Водночас техніка їздить, дороги псуються, незадоволення зростає. До речі, в нашому районі АЗС лише в м. Снігурівка, і коштів від неї тільки в 2015 році надійшло до бюджету до 2 млн. грн. Тим не менш, міська рада направила на дороги п’яту частину — лише 0,4 млн грн. — Вважаю, що такий податок на пальне повинен надходити до обласного бюджету, а звідти розподілятися на райони та села. Переконана, що мене почують депутати усіх рівнів та спрямують свої «акцизні» кошти на ремонт доріг. Іншого шляху, як і доріг, у нас немає.
— На кого ви спираєтеся у своїй роботі? Хто Ваша команда в районі?
Моя команда – це люди, які хочуть змін, це весь депутатський корпус, керівники підприємств, всі небайдужі земляки. Основне завдання — об’єднати всіх, незалежно від партійної належності, щоб працювати на благо громади.
Район треба витягати з кризової ситуації та робити ставку на молодих фахівців. Апарат адміністрації омолодився майже удвічі. А ще 41 молодий фахівець в галузі освіти, 38 з них працюють в сільських школах. Йде процес омолодження також і в медицині, в 2015 році прийшло 6 молодих спеціалістів інтернів. До управління залучаю молодь та справжніх спеціалістів і патріотів своєї землі.
–Тетяна Миколаївна, що зараз насправді відбувається на фронті у зоні АТО. Чим можна допомогти нашим військовим?
– Звичайно, соціальний та економічний стан району є дуже важливими і не можуть не хвилювати. Але коли в країні йде війна – все відходить на другий план. На першому – лише забезпечення миру, цілісності і суверенності України. Я просто захоплююсь нашими земляками, які мобілізувались, які підняли на небачений досі рівень патріотизму національну ідею, які проявляють у цей період свої найкращі людські якості: щирість душі і теплоту сердець.
Щиро вдячна усім снігурівчанам, зокрема аграріям, волонтерам, підприємцям, учням шкіл за активну участь у зборі продуктів харчування та іншого необхідного для тих, хто захищає державу від агресора. Особливу роль в акціях милосердя відіграє благодійний фонд І.В.Бриченка «Крокуємо з турботою». Ми у неоголошеній війні втратили сім наших воїнів-земляків. До цього не можна звикнути, навіть, якщо ти розумієш – це війна, яка не закінчилася. Наші волонтери три дні тому приїхали звідти, певності в тому, що війна скоро закінчиться, нема. Ми можемо лише молитися і просити, щоб завершилась війна, щоб припинились ці нещастя і наша країна могла нарешті почати мирне, вільне життя, розвиватися і рости.
Користуючись нагодою, що напередодні 8 березня, хочу привітати та подякували матерям, дружинам, дочкам, сестрам та всім україночкам, які люблять нашу країну, вірять в її перемогу та з нетерпінням чекають з зони АТО наших воїнів-земляків.
Розмову записав Ігор Новіков

2 Комментариев

 1. чиновник

  10.03.2016 at 16:40

  эх, что она несет? никто не ведется уже на этот популизм и пиар! Заслуги аграриев — себе, заслуги инвесторов — себе. А что ты ЛИЧНО сделала? медали себе нацепила с Бриченком и радуется. Создавай дальше себе имидж в фотошопе, у тебя это лучше всего получается. Хотя, качество конечно фотошопа твоего такое же как и работы на посту главы РГА

  • Витаха

   10.03.2016 at 17:00

   это точно. хватит с нас издеваться уже

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top