Нині одне з найважливіших питань, яке стоїть перед владою району — це поповнення бюджетів: державного, районного, сільських. І основним джерелом їх поповнення залишається земля, тобто, земельний податок. До речі, це ж завдання ляже на плечі майбутніх громад Снігурівського району. Проте, далеко не всі одноосібники сплачують податки та декларують доходи. В результаті місцеві бюджети недоотримують значні кошти, яких і так не вистачає на розвиток інфраструктури населених пунктів. Про це йшла мова на нараді під керівництвом заступника голови РДА Сергія Верловицького.
Покласти край такому стану справ, повернути земельні відносини в правове русло, змусити орендарів і одноосібників чесно та в повному обсязі сплачувати податки на землю і стало основним питанням на порядку денному наради, яка за дорученням голови райдержадміністрації Інни Бойко відбулася 19 квітня.
Як зазначили учасники наради, деякі одноосібники не заповнюють декларації про доходи. Є села, в яких це важливе питання взагалі ігнорується. Нерідкі випадки відсутності договорів між орендарями та власниками паїв.
“Сплата земельного податку — вагоме джерело наповнення місцевих бюджетів” – підкреслив Верловицький.
В районній адміністрації стверджують, що одноосібники, які її обробляють, і орендарі зобов’язані чесно платити податки. Ставки цих податків приймаються органами місцевого самоврядування відповідно до норм Податкового Кодексу України.
«Адже гроші, які йдуть від сплати податку на землю — це ремонти шкіл, закладів культури, ФАПів, дитячих садків, доріг», — зазначають в РДА.
Сільським головам і представникам ДФС були надані відповідні доручення, а також було рекомендовано провести інформаційно-роз’яснювальну роботу з одноосібниками і орендарями.
Ваш комментарий