Новости 05 июня 2018

В Україні необхідно будувати цементобетонні дороги, — експерти

В Україні є реальна можливість змінити ситуацію з якістю доріг. Для цього необхідно будувати цементобетонні дороги. Для початку — на шляхах підвищеної інтенсивності руху великовагових автотранспортних засобів. Про це пише Дзеркало тижня.

Враховуючи більш високу експлуатаційну надійність і термін експлуатації, цементобетонні дороги є кращою альтернативою завдяки їх несучій здатності.

«Для прикладу оцінимо ефективність використання цементобетонного покриття, порівняно з асфальтобетонним, при новому будівництві, середньому поточному ремонті та капітальному ремонті автомобільної дороги. Згідно з оцінкою профільних експертів, вартість 1 кв. м цементобетонного покриття нового будівництва становить 1220 грн без ПДВ, поточний ремонт — 880, капітальний — 970 гривень. Вартість 1 кв. м асфальтобетонного покриття нового будівництва становить 1270 грн без ПДВ, поточний ремонт — 500, капітальний ремонт — 1060 гривень. За цими показниками будівельно-монтажні роботи з асфальтобетоном — на одному рівні з цементобетоном. Це розвіює міф про «дорожнечу цементобетонних доріг», — відзначають експерти. — Отже, вартість облаштування доріг з цементобетонним покриттям І–ІІ категорій може бути нижче. Відповідно, в довгостроковій перспективі (20 років) витрати на будівництво асфальтобетонної дороги будуть включати два капітальних ремонти, тоді як будівництво цементобетонної — всього один (або ж його зовсім не буде для 25-річного терміну). За 20 років загальні витрати коштів (за умови однакових експлуатаційних витрат) будуть в 2-2,5 рази вище для асфальтобетонної дороги порівняно з цементобетонною. Враховуючи більш високу експлуатаційну надійність і термін експлуатації, цементобетонні дороги є кращою альтернативою завдяки їх несучій здатності».

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top