Новости 19 октября 2016

Завдяки прокуратурі, на Снігурівщині, державі повернуто земельну ділянку вартістю 11,2 млн грн

З огляду на аграрну специфіку регіону органи прокуратури Миколаївщини приділяють значну увагу законності використання земель сільськогосподарського призначення.

Так, завдяки принциповій позиції прокурора до держави буде повернуто земельну ділянку сільськогосподарського призначення загальною площею 429 га  вартістю 11,2 млн.грн.

— Зазначену земельну ділянку у 2012 році Снігурівською райдержадміністрацією надано в довгострокову оренду фізичній особі для створення та ведення фермерського господарства, яка не мала наміру його вести та створювати відповідну юридичну особу, а отримала в оренду землю для надання її в користування приватно-орендному сільськогосподарському підприємству, керівником якого вона була на той час, — розповіли в прес-службі прокуратури Миколаївської області.

Фактично вказана особа переслідувала мету уникнення вказаним підприємством процедури публічних торгів, оскільки відповідно до ст.ст. 124, 134 Земельного кодексу України юридичні особи, у т.ч. приватно-орендні сільськогосподарські підприємства позбавлені права отримувати земельні ділянки поза конкурсною процедурою.

Реалізуючи представницькі повноваження прокурор звернувся до суду про визнання незаконними та скасування розпорядження РДА, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та зобов’язання підприємства повернути її до державної власності.

12 жовтня 2016 року Снігурівський районний суд погодився з доводами  прокурора та задовольнив позовні вимоги в повному обсязі.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top