Новости 16 марта 2017

Доблесть та смерть: ветерани згадали події героїчної Березнегувато-Снігурівської операції [ФОТО]

73 роки тому місто Снігурівка було звільнено від нацистських загарбників. З цієї нагоди, 14 березня 2017 року біля меморіалу загиблих воїнів-снігурівчан відбулася церемонія покладання квітів.

В заходах взяли участь поважні сивочолі ветерани Другої Світової війни, які приймали участь в бойових діях Василь Аксентійович Назаров та Олександр Іванович Шевцов. Сумними очами вони споглядали на меморіал загиблих воїнів-снігурівчан, згадуючи події тих років та своїх бойових товаришів, які віддали життя за батьківщину. Сумно, що з кожним роком стає все менше тих, хто пройшов через горнило Другої Світової війни, здобуваючи мир для нащадків.

Після закінчення покладання квітів, ветерани поділилися спогадами про доблесні і відважні героїчні подвиги військових побратимів, які не повернулися з битви.

У першій половині 1944 року на теренах Правобережної України розгорнулися жорстокі бої, що зайняли значне місце в історії Другої Світової війни. Ця частина України мала неабияке політичне та економічне значення – тут було розташовано багато великих промислових та адміністративних центрів, таких як Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Кіровоград, Миколаїв. Саме звільнення цих міст виводило наші війська до Польщі, Чехословаччини, Румунії.

У визволенні Миколаївської області брали участь 2-й та 3-й Українські фронти.

На початку березня командування 3-го Українського фронту готувало операцію у районі міст Березнегувате та Снігурівка силами 8-ї гвардійської армії під командуванням генерал-полковника В.І.Чуйкова і кінно-механізованої групи під командуванням генерал-лейтенанта І.О.Плієва.

Бойові дії з 6 по 17 березня включно, що проходили від Кривого Рогу до Південного Бугу, увійшли в історію як Березнегувато-Снігурівська операція. За ці дні березня вщент було розгромлено 6-ту німецьку армію під командуванням генерал-полковника Холлідта. 14 березня наше місто було остаточно звільнено від окупантів.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Опрос

Кто должен быть нардепом по 130 округу?

Самое читаемое

To Top