Новости 21 марта 2018

Після децентралізації дві сільські ради на Снігурівщині можуть залишитися «за бортом»

Днями в селі Новотимофіївка відбулися громадські обговорення з питань об’єднання територіальних громад, в яких взяли участь очільниця району Інна Бойко, депутати райради даних округів та начальник управління соціального захисту населення РДА Світлана Голдун.

Як відомо, невдовзі в районі мають з’явитися дві нові громади – Снігурівська ОТГ та Горохівська ОТГ. Проте, після їх утворення можуть залишитися 2 сільські ради, які не охоплені процесом децентралізації – Новотимофіївська та Олександрівська.

Проблематика заключається в тому, що ці сільські ради мали намір надати згоду на приєднання до майбутньої Снігурівської ОТГ, але після надання згоди Баратівської сільської ради на об’єднання з Горохівською сільською радою в одну ОТГ, вищевказані сільські ради втратили можливість приєднатися до Снігурівської ОТГ так як відсутній принцип “суміжності”.

За словами голови РДА Інни Бойко, у цих сільських рад є три варіанти: або приєднуватися до майбутньої Горохівської ОТГ, створювати свою громаду або чекати примусового об’єднання.

Обговорюючи наявні варіанти, мешканці все ж допускають можливість об’єднання з Горохівською ОТГ, але за умови, що адміністративний центр громади буде в с.Баратівка, адже до с.Горохівського доволі значна відстань і враховуючи стан автошляхів це суттєво впливає на доступність послуг для мешканців дальніх сільрад. Але і тут проблема, у випадку згоди доведеться вносити зміни у вже готовий проект рішення про об’єднання, і відповідно, проводити нові сходки вже по новому.

Стосовно створення своєї окремої громади, присутні на зустрічі депутати райради відмітили, що такий варіант вже обраховувався. За попередніми підрахунками, дана громада зможе існувати, проте, на подальший розвиток можна і не мріяти, так як коштів однозначно не вистачить. Менш оптимістичний третій варіант – чекати примусового об’єднання також мало влаштовує мешканців, адже в такому випадку вони знову залишатимуться певний час в “підвішеному” стані. До речі, навіть по завершенню зустрічі деяких мешканців не покидала надія на те, що може з’явитися хоч маленький шанс на об’єднання з Снігурівською ОТГ в майбутньому.

Нагадаємо, що в селі Новософіївка Баратівської сільської ради розкололася думка місцевого населення. Частина мешканців виступають за об’єднання з Горохівською сільскою радою. Інші не бачать в Горохівській ОТГ перспектив та виступають за об’єднання з райцентром — з майбутньою Снігурівською ОТГ.

Самое читаемое

To Top