Новости 28 января 2019

Депутати вимагають провести громадські слухання перед укрупненням районів Миколаївської області

Миколаївська обласна організація політичної партії «Наш край» виступила із заявою в Кабмін і Верховну Раду і вимагає, перш ніж приймати доленосне рішення про зміни меж районів Миколаївської області, провести громадські слухання на місцях. Також партія звернулася до голови Миколаївської облради Вікторії Москаленко з вимогою винести це питання на розгляд найближчої сесії. Про це повідомляє обласна організація «Нашого краю».

Як наголошується в зверненні, українська влада хоче змінити територіально-адміністративний поділ України: існуючі в країні райони ліквідувати, а шляхом укрупнення на їх місці створити нові. В результаті збираються залишити з існуючих майже 490 районів тільки 100.

«23 січня департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабінету Міністрів України опублікував на урядовому порталі основні завдання процесу децентралізації на період до 2020 року. Згідно з пропозиціями уряду, в Миколаївській області планується залишити 3 райони: Миколаївський, Баштанський, Первомайський з центрами відповідно до назв: Миколаїв, Баштанка, Первомайськ», — йдеться в повідомленні.

Також нагадують, що у Верховній Раді України в кінці року нардепи зареєстрували законопроект №9279 «Про зміну меж районів Миколаївської області», згідно з яким передбачено залишити замість 19 районів області тільки чотири: Миколаївський, Баштанський, Вознесенський, Первомайський.

«Миколаївська обласна організація політичної партії «Наш край» виступає з критикою методів проведення процесу децентралізації урядом щодо укрупнення районів Миколаївської області, а також законопроекту нардепів Вадатурського і Федорука. Адже інформація про плани народних обранців і Кабміну вже провокує соціальну напруженість серед мешканців районів, які планують ліквідувати. «Наш край» вважає, що під загрозою опиняться обласні центри, які після реформування перетворяться лише у великі райцентри. А це в свою чергу призведе до поглиблення існуючого кризового становища в районах, яке і так загострюється через байдужість і бездіяльність уряду. Розуміємо, що основною метою укрупнення районів є так звана оптимізація державних витрат у зв’язку з подальшим скороченням управлінського апарату, але вважаємо, що справжньою метою є політичні цілі окремих представників влади», — повідомляють в обласній організації партії.

Тому «Наш край» звертається до Кабміну, Верховної Ради та вимагає перед прийняттям рішення про зміни меж районів Миколаївської області провести громадські слухання на місцях і запитати думку місцевих жителів, чи хочуть вони об’єднуватися з тим чи іншим районом. А вже потім винести питання укрупнення на сесії районних рад та Миколаївської обласної ради. Це ж питання вимагають розглянути на сесії Миколаївської облради.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top