Новости 30 января 2019

«Тільки на 20-25%», — проблему з виплатою зарплат вчителям та лікарям на Снігурівщині обіцяють вирішити у лютому

Проблема з виплатами зарплат вчителям і лікарям в ОТГ на Миколаївщині, де через введення військового стану не відбулися вибори, буде вирішена до кінця лютого. Про це заявила заступник директора департаменту фінансів Миколаївської ОДА — начальник бюджетного управління Ольга Ротар у вівторок, 29 січня, на депутатській комісії облради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку і туризму, передає інтернет-видання «Мой город».

Нагадаємо, що через скасування виборів в ОТГ в зв’язку з введенням воєнного стану в Миколаївській області медпрацівники і вчителі недоотримали аванс. Справа в тому, що в держбюджеті України фінансування було закладено не на районні ради, а вже на ОТГ.

Питання про те, що медпрацівники недоотримали аванс за січень, на комісії підняв депутат від «Нашого краю» Андрій Закусілов.

«Що нам треба зробити, щоб люди отримали зарплату? Сім’я, де два лікаря, в цілому отримали 400-500 грн і живуть уже місяць. І всі мовчать про це», — сказав він.

До речі, вирішити проблему з виплатою зарплат в ОТГ, де не відбулися вибори раніше закликав голова «Нашого краю» на Миколаївщині Юрій Кормишкін.

Ротар запевнила, що питання з виплатами зарплат медпрацівникам буде закрите до кінця лютого. Для цього, за її словами, управління охорони здоров’я і управління освіти звернулися до міністерств, щоб при формуванні помісячного розпису на ті райони, які не отримали гроші з ОТГ, на січень поставили більшу суму.

«Міністерством фінансів був розроблений законопроект про внесення змін до закону «Про державний бюджет на 2019 рік», згідно якому всі річні асигнування 12 ОТГ, які повинні були перейти на прямі міжбюджетні відносини, можуть передати районам. Це б повністю вирішило проблему. 16 січня даний проект був затверджений на засіданні Кабміну і переданий на розгляд Верховної Ради. Депутати ж в той момент працювали з виборцями і приступлять до засідань тільки 4 лютого. Тому закриті тільки аванси. Тому ми ще раз звернулися до Міністерства фінансів, щоб вони наблизили асигнування. Вчора ми отримали повідомлення від галузевого відділу освіти з Мінфіну про те, що він підготував довідку про наближення асигнувань. Я сподіваюся, що до кінця місяця прийде довідка, яка наблизить асигнування жовтня, листопада і грудня на січень, лютий, березень. Тобто, отримавши плани, ми отримаємо дофінансування і до кінця місяця ми закриємо проблеми виплати зарплати на 12 територіях. Єдине, в Березнегуватському, Снігурівському та Новобузькому районі буде закрито тільки на 20-25% тільки на початку лютого. Але в цьому ж місяці проблема повинна вирішитися», — пояснила заступник директора фінансів ОДА.

Нагадаємо, раніше голова Снігурівської районної державної адміністрації Інна Бойко запевнила, що вся заробітна плата вчителям Снігурівського району буде виплачена в повному обсязі відповідно до термінів.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top