Горячее 11 марта 2019

Снігурівська райрада вимагає призупинити процес укрупнення районів до проведення референдуму

Минулого тижня 6 березня депутати Снігурівської районної ради звернулися до депутатів Миколаївської обласної ради, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради щодо призупинення процесу укрупнення до проведення загальнонаціонального референдуму. Про це йде мова у відповідному проекті рішення, повідомляє Снігурівка.ІНФО.

У зверненні повідомляється, що жителі району занепокоєні стосовно перспектив існування Снігурівського району з впровадженням адміністративно-територіальної реформи

Відповідно до проекту Закону про зміну меж районів Миколаївської області № 9279 від 8 листопада 2018 року передбачає створення чотирьох районів в Миколаївській області та має за мету приєднання Снігурівського району до Баштанського. Депутати райради у зверненні підкреслюють, що таке «укрупнення» є неприпустимим та призведе до унеможливлення отримання адміністративно-правових, медичних, соціальних, освітніх та інших послуг для жителів Снігурівського району.

Далі приводимо повний текст звернення без змін:

Звернення депутатів Снігурівської районної ради до депутатів Миколаївської обласної ради, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, депутатів Верховної Ради України Вадатурського А.О. та Бриченка І.В.

Ми, депутати Снігурівської районної ради, висловлюємо велике занепокоєння жителів Снігурівщини стосовно перспектив існування Снігурівського району з впровадженням адміністративно-територіальної реформи та звертаємось з проханням донести позицію снігурівчан до всіх необхідних структур, які несуть відповідальність за впровадження адмінреформи. Укрупнення, відповідно до Проекту Закону про зміну меж районів Миколаївської області № 9279 від 08 листопада 2018 року, передбачає створення чотирьох районів в Миколаївській області та має за мету приєднання Снігурівського району до Баштанського, що є неприпустимим та призведе до унеможливлення отримання адміністративно-правових, медичних, соціальних, освітніх та інших послуг для жителів Снігурівського району. Далека відстань, незадовільний стан доріг та відсутність автобусного сполучення з Баштанкою — це тільки одна з причин необхідності відмовитись від такого підходу до реформування.

Необхідність збереження Снігурівського району обумовлена, насамперед, його вдалим географічним розташуванням, що об’єднує залізничні та автомобільні шляхи. Снігурівський район один із самих крупних районів в Миколаївській області, площею 1350,2 кв. км. та численністю населення 39,4 тис. чол., територіально відокремлений від інших районів, має вигідне розташування та добре шосейне сполучення із обласним центром.

Вже зараз обговорення даного питання викликає соціальну напругу серед населення Снігурівського району, що може призвести у подальшому до дестабілізації соціально-економічної і політичної ситуації в регіоні.

На сьогодні в районі забезпечено стабільну роботу основних галузей реального сектору економіки району та отримано позитивні темпи росту за їх основними показниками.

Аграрний сектор посідає важливе місце в економіці району, оскільки формує фундамент району, забезпечуючи значно більшу частку у структурі ВВП. Загальна площа сільськогосподарських угідь по Снігурівському району складає 122,5 тис. га, з них 110,6 тис. га ріллі. Площа зрошуваних земель в районі становить 47,9 тис. гектарів, або 40,5 відсотків від загальної кількості сільгоспугідь. Впродовж останніх років спостерігається позитивна динаміка розвитку сільського господарства району, зокрема у галузі рослинництва.

В районі успішно функціонує 244 с/г підприємства, з них  186 — фермерські господарства. На протязі останніх п’яти років наш район стабільно займає одне з перших місць в області по валовому збору ранніх зернових культур та врожайності. Розвивається зрошення. Подача води здійснюється за допомогою головних насосних станцій із забором води з русла річки Інгулець на висоту 63 м та за допомогою Головної насосної станції УКІЗС в інші райони області, в тому числі Баштанський, а також в Херсонську, Дніпропетровську та Кіровоградську області. Останнім двом областям в якості питного водопостачання. Аналогу УКІЗС немає ні в Миколаївській області, ні за її межами. В даній галузі працює понад 600 чоловік.

В 2018 році в Снігурівському районі введено в дію один із найбільших в Україні заводів по переробці томатів «Східний» потужністю 250 тис. тон томатів та 35тис. тон томатної пасти на рік. Таким чином створено 250 нових робочих місць. Інвестиції в район склали 1 млрд. грн. Незабаром буде введено в експлуатацію новий цех по переробці томатів на порошок. Все це нові робочі місця, а відповідно і наповнення бюджетів всіх рівнів.

Відновив роботу та тривалий час продовжує випуск масла вершкового і сиру твердогоТОВ «Снігурівський маслозавод». Розширено асортимент продукції, яка випускається ТОВ «Укрюгекопром» (цех розливу мінеральної води «Снігурівська»), створено близько 23 нових робочих місць Снігурівської філії швейної фабрики «ВИД» (м.Херсон), виробничою потужністю 12 тис. виробів в місяць. У 2018 році на території Снігурівського району значними темпами розпочато будівництво сонячних батарей.

У 2018 році філією «Снігурівська птахофабрика» ПНВК «ІНТЕРБІЗНЕС» розпочато реконструкцію приміщень для утримання птиці порядком 350 тис. голів. Очікуваний результат – 60 новостворених робочих місць, обсяг виробництва продукції за рік – 113 млн. яєць.

Не можна допустити знищення Снігурівського району, який існує понад 95 років і має перспективні показники господарсько-фінансової діяльності в усіх галузях народного господарства.

Звертаємось з проханням передбачити проведення загальнонаціонального референдуму, після проведення якого, почувши думку і позицію громадян, проводити укрупнення. Голос громадян України — жителів нашого району має бути почутий. Уряд повинен виважено підійти до рішення по укрупненню, зваживши всі економічні та правові аспекти. За кожною реформою стоять люди. Економія чи оптимізація державних коштів — це добре, але не можна допустити, щоб це стало оптимізацією людського життя і майбутніх перспектив. Перш чим впроваджувати такі глобальні реформи, потрібно мінімізувати ризики, які сьогодні і так ускладнюють життя мешканцям Снігурівщини.

Наголошуємо на необхідності проведення інформаційної кампанії та роз’яснювальної роботи серед населення. На національному та місцевому телебаченні, у друкованих інформаційних засобах немає жодної інформації щодо того, яким чином буде впроваджуватись адміністративно-територіальна реформа, які плюси та недоліки такої реформи. Все це і приводить до зростання напруги серед населення та занепокоєння.

Таким чином, пропонуємо переглянути підходи до впровадження адміністративно-територіальної реформи та призупинити процес укрупнення до проведення загальнонаціонального референдуму.

Прийнято на ХХХIV позачерговій сесії районної ради сьомого скликання 06 березня 2019 року

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top