Новости 01 февраля 2018

«В аграрній галузі прогресують процеси, яких бути не повинно», – Луста про відсутність необхідної законодавчої бази

Генеральний директор групи компаній «ПАЕК» Володимир Луста вважає, що аграрний сектор в Україні – це єдина галузь, яка на сьогодні готова робити значний внесок в економіку країни. Але, тим не менш, доводиться говорити і про те, що законодавча база застаріла, завдяки якій тут мають місце процеси, які взагалі не мають розвиватись. Про це пише АгроЮг.

Як приклад, Луста наводить ситуацію, що склалася навколо невизначених меж між містами, селами та районними центрами.

– Скільки сільських рад, районів, областей, територіальних громад… Чи є у них взагалі між собою межі? Чи відповідають межі між ними сьогоденню? Скільки сьогодні принципових суперечок з приводу меж між містом і селами, між районним центром і районом. Люди нарешті зрозуміли, що це все — податки. Скільки сьогодні тих же самих судових позовів про те, що остаточна межа не встановлена? Це як раз є однією зі складових питання НГО. Скільки не надходить інвестицій в нашу область через те, що інвестор не може в рамках застарілого українського законодавства укладати інвестиційну угоду з тією чи іншою громадою через ці питання і не хоче ризикувати своїми капіталами? – розмірковує Луста.

Саме тому він вважає, що Нормативна грошова оцінка земель сільгосппризначення завжди була і буде актуальною дією з боку держави. Адже раніше такі роботи не проводилися через нестачу коштів в місцевих бюджетах. Останні ж два-три роки такі кошти існують, але зараз не вистачає політичної волі влади.

– Часто ми чуємо, що бюджетні кошти лежать на депозитах в банках. Так може зараз ці кошти варто направити на підтримку аграрного сектору? – зазначає депутат.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в 2018 році буде проведена всеукраїнська НГО.

– Коли говорять, що черговий рік накладають мораторій на продаж землі, однією з причин якраз і є те, що не вся земля є в кадастрах, не вся порахована. Тут не можна говорити про якісь конкретні речі – потрібно говорити про комплекс питань. Адже в аграрній галузі прогресують процеси, яких бути не повинно. Я вважаю, що чим швидше буде наведено порядок в цих питаннях, тим швидше будь-яка складова почне ефективну роботу, – коментує експерт ситуацію, що склалася навколо українських земель.

На думку політика, це лише одна складова, яка говорить про те, що в сільському господарстві потрібно наводити порядок.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top