Горячее 14 февраля 2018

Профільні комісії Миколаївської облради погодилися з ОДА щодо виділення 147 мільйонів гривень на Снігурівську трасу [ВІДЕО]

Профільні депутатські комісії Миколаївської облради погодилися з пропозицією керівництва облдержадміністрації щодо направлення 147 мільйонів ​​гривен з обласного бюджету на завершення ремонту траси Т-1508 «Калинівка-Снігурівка-Березнегувате». Відповідне рішення було прийнято 14 лютого на спільному засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету та комісії з питань транспорту. Про це повідомляє інтернет-видання «Мой город».

На комісії віце-губернатор Валентин Гайдаржи попросив депутатів підтримати пропозицію Миколаївської ОДА та направити 147 млн ​​грн з обласного бюджету на завершення ремонту траси Т-15-08.

Він доповів, що в минулому році на ремонт Снігурівської траси було витрачено 300 млн грн: 204 млн грн від митного експерименту, 17,6 млн з обласного бюджету; 3,5 млн грн з місцевих бюджетів і 86,7 млн ​​грн — з державного бюджету . За ці гроші було зроблено 48 км дороги в нижньому шарі.

«Хочу внести пропозицію, яка була підтримана і фахівцями, і керівництвом ОДА. З огляду на те, що в минулому році на трасу Т-15-08 були використані 204 млн грн від митного експерименту, 17,6 млн грн — співфінансування з обласного бюджету, 3,5 млн грн — співфінансування з місцевих бюджетів, 86,7 млн ​​грн — державного бюджету. Гроші з держбюджету було спрямовано після того, як були зроблені основні види робіт по фрезеруванню і регенерації, щоб максимально закрити регенерацію в нижньому шарі. Точно також дві компанії, які виграли торги, щоб зберегти регенерацію, за свої обігові кошти до погіршення погодних умов на 36,6 млн грн виконали роботи по верхньому шару. Хочу ще раз нагадати, що до погіршення погодних умов 48 км в нижньому шарі було виконано. Але, тим не менше, цього для нормальної експлуатації в усі сезони недостатньо», — розповів він.

Тепер, як зазначив Гайдаржи, щоб уникнути руйнування вже зробленого покриття, необхідно зробити дорогу в верхньому шарі. В цілому на завершення ремонту необхідно ще 210 млн грн. За словами віце-губернатора, підрядник готовий за 147 млн ​​грн зробити верхній шар і чекати решту суми.

«З огляду на те, що для збереження цієї дороги, нам обов’язково потрібно виконати роботу в верхньому шарі, пропозиція ОДА направити 147 млн ​​грн на Т-15-08. Ці гроші підуть на відшкодування витрат підрядників і за рахунок цих грошей вони готові до критичного підвищення температури, яка може привести до руйнування покриття. Усієї суми не вистачає. За підрахунками Служби автомобільних доріг як замовника за все для завершення робіт необхідно 210 млн грн», — додав Гайдаржи.

У свою чергу глава фракції «Опозиційний блок» в облраді Володимир Фроленко поцікавився, що буде з іншими дорогами, якщо вони направлять 147 млн ​​грн на Снігурівську трасу.

У відповідь на це Гайдаржи заявив, що на місцеві дороги в обласному дорожньому фонді заплановано 287 млн ​​грн. Також він запевнив, що Миколаївська область отримає не менше 200 млн грн від митного експерименту.

«Я перед спільним засіданням провів робочу зустріч з начальником митниці Олександром Шевченком (в.о. Начальника Миколаївської митниці Державної фіскальної служби, — ред.). Він запевнив, що в цьому році рівень митних зборів і грошей, які будуть спрямовані на дороги, буде не менше, ніж в минулому році. У минулому році на казначейський рахунок зайшли 204 млн грн. Хочу запевнити, що всі ці гроші з митного експерименту будуть направлені на дороги за погодженням з депутатським корпусом. Що стосується місцевих доріг, у нас за рахунок державної субвенції 287 млн ​​грн на ремонт і утримання доріг. Ми робимо запити на РДА, райони, ОТГ за участю депутатів і вони роблять свої пропозицію і в залежності від технічного стану трас, від наявності опорних шкіл, до яких повинні рухатися шкільні автобуси, до лікувальних закладів, ми будемо формувати перелік робіт. Що стосується інших доріг, на які ми маємо право виділяти гроші, це митний експеримент, який на сьогодні не розподілений», — розповів Гайдаржи.

Фроленко зазначив, що депутати облради не зможуть брати участь в розподілі грошей від митного експерименту. Це буде робити ОДА.

«Ті проблеми, які ми озвучуємо вам, ви їх просто залишаєте, ігноруєте. Я впевнений на 100%, що ті дороги, які ми вам подамо, ви їх проігноруєте», — сказав депутат.

«Опоблоківець» поцікавився, чому ОДА не візьме потрібні 147 млн ​​грн на Снігурівську трасу із державної субвенції в 287 млн ​​грн, а залишок перерозподілить на інші дороги.

Відповідаючи на це, Гайдаржи зізнався, що ремонт Т-15-08 потрібно робити, поки не настала критично висока температура, під впливом який почне руйнуватися нижній шар траси. Зважаючи на це гроші потрібні зараз, а коли точно надійдуть кошти з митного експерименту, невідомо.

«Є необхідність зберегти цю дорогу, яка зроблена за рахунок трьох різних джерел і у нас є певні терміни. Поки у нас номінально є 6 млн грн. Вони повинні зайти за січень до 20 чисел лютого. Як буде йти фінансування далі по митному експерименту, в яких пропорціях, в яких сумах, не знаю», — заявив Гайдаржи.

Голова бюджетної комісії Федір Барна підтвердив, що Снігурівську трасу потрібно доробити бо інакше раніше витрачені понад 300 млн грн будуть втрачені дарма.

«Там, де немає верхнього покриття, почало руйнуватися. Місцями є ямки, місцями продавлюється. Якщо ми її зараз не закриємо, ми втратимо дорогу. По-друге, ми будуємо дороги в Миколаївській області. Тому, куди б не пішли гроші в області, вони пішли в нашій області», — сказав Барна.

Під час обговорення депутат Тетяна Демченко наполягала, щоб Гайдаржи відповів, скільки людей загинуло в ДТП в Миколаївській області через погані дороги. Не отримавши відповіді, вона заявила, посилаючись на офіційну відповідь поліції, що на Миколаївщині кількість ДТП з 2600 в 2015 році збільшилася до 3865 в 2017 році. Що стосується загиблих, то за три роки на дорогах області загинуло 353 людини. Заступник голови Миколаївської ОДА Олександр Кушнір попросив депутатів, зокрема Демченко, не займатися популізмом.

«Логічно взяти, де є оголошений тендер, де є оголошена сума, зробити просто заміну, завершити дорогу і запустити», — зазначив Кушнір.

У свою чергу депутат Олександр Ясинський заявив, що ОДА займається спекуляціями.

«Це спекуляція. Спекуляція тим, що ті гроші, які сьогодні облрада витратить на цю дорогу, просто пропадуть, якщо ця дорога розвалиться, якщо ми її не закінчимо. Скажіть, будь ласка, чому в минулому році була сума в 300 млн грн, чому вона не була спланована таким чином, щоб збудувати не 48 км дороги, а 24, які б дозволило не розвалитися того, що вже було зроблено сьогодні. Ви не маєте права спекулювати. Тут присутні гроші з Вознесенська, Кривого Озера, Арбузинки, я з Вітовського району, ми не маємо морального права підтримати вашу пропозицію. Якщо йти за вашим принципом, то нам потрібна каденція не п’ять років, мінімум, 25 років для того, щоб догодити всім. Сьогодні ми побудуємо на Снігурівку, завтра ми будемо робити Новий Буг, післязавтра — інший напрямок. Моя пропозиція наступна — звернути увагу, якщо ця дорога розсиплеться, хто за це буде відповідати. Чи не ви будете. Хто це планує, скажіть? Як можна було закопати таку суму і говорити, що їх не вистачило. Інші райони навіть 10% цієї суми не побачили», — сказав Ясинський.

Незважаючи на всі суперечки, більшість депутатів проголосували «ЗА» пропозицію ОДА. Проти виступили депутати Тетяна Демченко, Володимир Фроленко, Вадим Олабін і Олександр Ясинський. Цікаво, що депутат з фракції «Укроп» Юрій Джупінін під час обговорення виступав за пропозицію ОДА та за завершення ремонту Снігурівської траси, проте при голосуванні утримався. Слід зазначити, що поряд з ним сиділи Демченко і Петро Ковальчук, які не підтримували позицію ОДА.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top