Блоги 17 февраля 2018

На Снігурівщині процес децентралізації по суті зупинений, — Інна Бойко розповіла, як дії мера Голоблі поставили хрест на реформі

Голова Снігурівської районної державної адміністрації Інна Бойко розповіла, на сьогодні процес децентралізації в районі по суті зупинений. Як з’ясувалося, до гальмування реформи призвели дії снігурівського міського голови Леоніда Голоблі. Як саме мер «вставив палки в колеса» на шляху до об’єднання в Снігурівську ОТГ, читайте в інтерв’ю Інни Бойко виданню Снігурівка.ІНФО.

Інно Володимирівно, на якому етапі зараз знаходиться питання децентралізації в Снігурівському районі?

Децентралізація в районі здавалося б вже вийшла на фінішну пряму, але в процесі підготовки був встановлений факт, що міський голова Снігурівки Леонід Голобля своїм розпорядженням створив комісію, групу, яка б мала займатися розробленням проекту рішенням. В грудні минулого року пройшли сесії в сільських радах, в цю комісію висунули делегатів, рішенням сесій сільрад ці делегати були затверджені і наприкінці грудня міський голова створив цю комісію. 9 січня пройшло засідання цієї комісії. Члени комісії розробили проект рішення, вивчила статут і цей проект висунула на розгляд сесії. По сільським радам з 12 по 20 січня пройшли обговорення і затвердили рішення сесій, які схвалили цей проект. 22 січня міський голова, не повідомляючи нікого, скасував своє розпорядження, яким він затвердив склад комісії. Тобто, він своїм вчинком перекреслив всю роботу, яка була зроблена на шляху до децентралізації. Він про це не повідомив нікого, і 30 січня на сесії міська рада делегувала своїх представників у цю комісію і схвалює той же проект рішення.

Це означає, що рішення сільських рад і міськради по обєднаню де-юре вважаються неправомочними?

1 лютого снігурівська делегація поїхала в Башатнку, щоб перейняти досвід ОТГ і тоді ж Миколаївська облдержадміністрація повідомляє про те, що міський голова направив їм лист, яким скасував розпорядження про створення комісії. Тобто, всі сесії, проведені сільськими радами та й самою міською радою, по факту не мають повноважень, тому що комісія рішенням мера скасована і проект рішення по суті невідомо ким розроблений.

Тобто мер Снігурівки звів нанівець весь процес децентралізації в районі?

Так, на сьогодні процес децентралізації в Снігурівському районі по суті зупинений. Ніяким чином через такі дії мера ми не встигнемо провести весною вибори. Зараз ми починаємо нову роботу. 1 лютого міський голова видав нове рішення, створив нову групу і той же самий процес розпочнеться заново. 15 лютого ми пропонували міському голові заново зібрати комісію, але він вирішив на декілька днів піти у відпустку. Тому зараз перше засідання комісії відбудеться 20 лютого. Райдержадміністрація також готується. Ми підготували презентацію про ОТГ в Баштанці, шоб показати, які кошти можна використовувати в громаді, як розвиватися. Ми розробили дорожню карту, хочемо, щоб ця комісія затвердила її. Це необхідно для того, щоб у міського голови не було підстав знову затягувати процес децентралізації.

Все це означає, що через дії міського голови Голоблі процес децентралізації на Снігурівщині затягується майже на рік?

Фактично це так. Через таке затягування в районі до осені нічого не можна буде зробити в плані децентралізації. Зараз сільські ради розуміють, що без міського голови ми не можемо піти далі, так як ініціатором об’єднання є міська рада. Тому зараз вирішуємо питання щодо фінансування за кошти сільських рад проектів, щоб до 1 січня 2019 року, коли громада, я сподіваюся, вже з’явиться, у нас були проекти, які ми могли б реалізовувати при надходженні коштів на інфраструктуру.

Чи знають про цю ситуацію в облдержадміністрації та яка реакція на дії міського голови від керівництва області?

Звичайно в облдержадміністрації ознайомлені з тим, яка склалася ситуація. Вони оцінюють це негативно. Тому що реформу президента повинна втілювати в життя не тільки облдержадміністрація, але й органи місцевого самоврядування. Сьогодні можна сказати, що реформа президента через дії міського голови Снігурівки просто ігнорується.

Як ви вважаєте, чому мер Снігурівки так поступив з жителями міста та сільських рад? Адже до цього часу пророблено досить багато роботи на шляху до обєднання.

На мою думку, міський голова мріє піти на вибори голови ОТГ і саме через це будь-якими способами вигадує час, щоб показати на що він здатний.

Як затягування мером процесу децентралізації вплине на життя мешканців району?

Перш за все в бюджетному розрізі ми втрачаємо кошти на розвиток інфраструктури в Снігурівському районі. Чим скоріше проходить децентралізація, тим більше можливостей отримати якомога більше коштів. Якщо вибори будуть в жовтні, коли процес децентралізації буде завершуватися практично по всій країні, коштів надійде значно менше на розвиток інфраструктури, в порівнянні з тим, що б ми могли отримати в квітні-червні цього року.

На сесії міськради 30 січня депутати спочатку проголосували за зміну складу комісії і відразу ж утвердили проект обєднаня. І в той же час, мер нічого не сказав про скасування рішення про створення комісії.

Так, ще до скликання сесії мер скасував своє ж розпорядження, але нічного депутатам про це не сказав на сесії. Тому ані депутати, ані керівництво району не знали про це.

Грубо кажучи, мер обдурив депутатів та району владу?

Грубо кажучи, так. Я вважаю, що в даному випадку можна було б по іншому виконати рішення сесії. Не про делегування повноважень, а про підтвердження повноважень членів комісії. Тоді б розпорядження міського голови про створення комісії не потрібно було скасовувати і ми вже виходили б на фінішну пряму по децентралізації на квітень місяць.

Чи існує ймовірність того, що сільські ради, які дали згоду на обєднання зі Снігурівкою, через затягування процесу вирішать утворювати дрібні ОТГ з 2-3 сільрад?

Я сподіваюся, що сільські ради все ж таки не підуть на це, але бажання в них може виникнути. Утворення дрібних ОТГ загрожує розколом бюджету, через що значно менше коштів надійде до сільських рад. Все рівно ПДФО найбільший в Снігурівці. Якщо район розділиться на декілька ОТГ, бюджетна сфера району, така як районна бібліотека, будинок культури, будинок творчості, музична школа можуть бути скорочені наполовину.

Вам відомо про відношення депутатів обласної ради до того, що зараз відбувається в районі з децентралізацією?

Я спілкуюсь з депутатами обласної ради, в більшості вони підтримують децентралізацію по моделі «один район – одна громада», вони погоджуються з тим, як ми йдемо по шляху створення єдиної ОТГ. Втім депутати не розуміють міського голову через затримку об’єднання. Депутати стверджують, що є законні методи виходу з даної ситуації, але незрозуміло чому мер Снігурівки вирішив саме в такий необдуманий спосіб поставити хрест на децентралізації.

Бесіду вів Олексій Лютіков.

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top