Новости 18 февраля 2018

На початок року молочарські кооперативи Снігурівщини здали молока майже на 1 мільйон гривень

Станом на 1 січня 2018 року молочарськими кооперативами Снігурівського району на переробні підприємства було здано 239 тисяч тонн молока на суму 990,2 тисяч гривень. Про це повідомляє місцевий начальник відділу АПР Наталя Суслєганова, пише АгроЮг.

За її словами в районі на сьогоднішній день працює 6 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які за напрямом діяльності займаються тваринництвом та наданням послуг в рослинництві. Також Суслєганова зазначає, що за сприянням Європейського союзу проекту розвитку ООН сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами придбано техніки на суму 2759,2 тисяч гривень.

– Важливим напрямком в агропромисловому комплексі району є формування кооперативного сектору, який сприяє оптимізації витрат дрібних сільськогосподарських товаровиробників на придбання засобів виробництва, спрощенню доступу до агросервісних послуг, ефективному використанню каналів збуту, організації зберігання, переробки продукції, і, як наслідок підвищенню доходів товаровиробників на селі, створенню додаткових робочих місць. Переробно-збутові сільськогосподарські кооперативи та їх об’єднання мають стати основними суб’єктами продовольчих ринків, – вважає Суслєганова.

Загалом, протягом останніх років основні обсяги виробництва молока в районі забезпечують особисті селянські господарства.

Так, на початок року в районі нараховується 459 домогосподарств, які займаються виробництвом молока і утримують понад 3 голови корів, із них 400 особистих господарства утримує від 3 до 5 корів з загальним поголів’ям 1612 голів, 56 господарств – від 6 до 10 корів з загальним поголів’ям 452 голів, 3 господарства від 11 до 15 корів з загальним поголів’ям 38 голів. Всього на міні-фермах утримується 2102 голів корів.

Начальник управління каже, що в районі також проводиться робота по впровадженню проекту міжнародного благодійного фонду «Добробут громад» задля сприяння перетворення перспективних селянських господарств на молочні ферми сімейного типу.

– До участі в цьому проекті запрошуються особисті селянські господарства, які прагнуть розвивати молочний бізнес та утримують не менше 5 голів корів. Станом на 1 січня 2018 року в районі діє три молочних ферми сімейного типу. При створенні  кожна ферма сімейного типу отримала сучасне обладнання: доїльні апарати, стійлове та вентиляційне обладнання, ємності для збору молока, на суму еквівалентну 6 тисячам доларів США, – підкреслює Наталя Суслєганова.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top