Новости 07 марта 2018

«При створенні громад владі потрібно не гнатися за рейтинговими показниками, а реально оцінювати ефективність від об’єднання», — Кормишкін

Четвертий рік поспіль в Україні реалізується реформа децентралізації. За цей час на мапі Миколаївської області з’явилося 28 об’єднаних територіальних громад. Однак, деякі райони тільки починають робити перші кроки в обговоренні шляху об’єднання. Тому при створенні громад, владі, як в обласному центрі, так і на місцях потрібно не гнатися за рейтинговими показниками, а реально оцінювати ефективність від об’єднання, щоб роблячи крок вперед, не робити потім два кроки назад. Таку думку під час зустрічі з представництвом «Нашого Краю» — сільськими, селищними головами, головою районної ради та депутатами місцевих рад Березнегуватського району озвучив голова Миколаївської обласної організації «Наш Край» Юрій Кормишкін, повідомили в прес-службі партії.

Він зазначив, що питання реформування місцевого самоврядування останніми роками є ключовою темою, яку обговорюють буквально в кожному куточку області. Йому, як голові комісії облради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села припадає майже щодня зустрічатися з людьми і проводити консультації з ефективного управління територією і можливих механізмів розвитку громад.

«Сьогодні навіть маленька дитина вже чує слово «децентралізація», але, на жаль, від того, що ми хоч кожен день будемо говорити про децентралізацію, далеко не всі зможуть працювати з нею, як з механізмом соціально-економічного розвитку території. Саме тому, стаючи на шлях децентралізації Березнегуватського району, потрібно дуже ретельно підійти до аналізу всіх показників, для того, щоб вже завтра, після об’єднання, не хапатися за голову, а поступово і стабільно рухатися вперед», — підкреслив Кормишкін.

Погодилися з політиком і присутні на зборах представники місцевого самоврядування. У свою чергу голова Березнегуватської районного ради Раїса Богуш зазначила, що в районі вже довгий час йде обговорення питання децентралізації і не виключає, що в кінцевому варіанті все ж буде прийнято рішення об’єднуватися за принципом «один район — одна громада».

«Якщо люди приймуть рішення об’єднуватися за принципом «один район — одна громада» з центром в селищі міського типу Березнегувате, то в самодостатню територіальну громаду увійде 41 населений пункт. При такому принципі ми зможемо в бюджеті громади акумулювати близько 25 млн гривень. Але є істина в тому, що основне завдання дійсно не просто в об’єднанні, а в тому, щоб після цього об’єднання людям не було соромно дивитися в очі», — зазначила голова району.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top