Новости 16 марта 2018

У річці Інгулець біля Снігурівки більш ніж в 10 разів перевищено кількість хімікатів

У річці Інгулець, частина якої протікає по території Снігурівського району, зафіксовано перевищення кількості хлоридів і сульфатів до 8-11 разів. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Херсонській області.

Так, з метою запобігання виникненню аварійної ситуації на гідротехнічних спорудах Криворізького басейну, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року № 23-р було дозволено скидання із ставка накопичувача надлишків зворотних вод у річку Інгулець до 1 березня 2018 року згідно з регламентом скиду надлишків зворотних вод гірничорудних підприємств Кривбасу у 2017-2018 роках.

Скид здійснюється виключно у міжвегетаційний період, коли на річці Інгулець, яка є найбільшою правою притокою Дніпра, відсутні водозабори на зрошення та господарське — питне водопостачання. Початок скиду встановлено з урахуванням завершення вегетаційного сезону, а завершення скиду враховує початок проходження нерестового періоду.

Тож, в період скиду спеціалістами Державних екологічних інспекцій у Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областях здійснювався кризовий моніторинг стану р. Інгулець. Останні відібрані проби поверхневої води за межами міста м. Снігурівка показали, що за результатами вимірювань зафіксовано перевищення гранично — допустимої концентрації для водойм рибогосподарського використання хлоридів від 3,6 до 8,1 раз, сульфатів від 8 до 11,2 рази, сухого залишку від 3,4 до 6,4 рази, залізу загальному в 2,1 раз.

Після завершення скиду надлишків зворотних вод, з метою стабілізації гідрохімічного стану річки Інгулець буде виконана санітарна промивка русла (заміна забрудненої води на прісну), відповідно до спеціального регламенту промивки. Виконання цього заходу дасть можливість покращити екологічний стан річки на початку вегетаційного сезону.

 

1 Комментарий

  1. житель

    19.03.2018 at 09:30

    а риба та інша річкова живність??????????????????????????????????????????????????
    звідки візьметься після щорічного отруєння?

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top