Горячее 14 марта 2018

Жителі міста відзначили День визволення Снігурівки від нацистських загарбників

14 березня з нагоди Дня визволення міста відбувся пам’ятний мітинг та покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам-снігурівчанам у Другій світовій війні. У заходах взяли участь керівництво району та міста, представники районної ради ветеранів та мешканці міста. Пам’ятні заходи також відбулися і біля інших пам’ятних знаків нашого міста. Про це повідомляє прес-служба Снігурівської РДА.

Під час хвилини мовчання снігурівчани схилили голову перед предками, що мужньо стояли за Батьківщину.

«Історія знову перевіряє український народ на міцність, але ми впевнені, що нам вдасться вистояти і перемогти. Наше покоління з честю успадкувало приклад сили духу, патріотизму і боротьби за мир на нашій землі. Саме подвиги ветеранів надихають нас на нові звершення в ім’я захисту України», — зазначають в райдержадміністрації.

74 роки тому, в березневі дні 1944 року, землі нашого району було звільнено від нацистських загарбників. Під час визволення снігурівщини відзначилися кінно-механізована група І.Плієва, 5-та та 6-та ударні армії генерала Цвєтаєва та Шльоміна, 37-й стрілецький корпус генерала Горохова, а також танкісти мехкорпусу генерала Танасчишина. Саме останні разом з передовими частинами 5-ї ударної армії в період з 6 по 17 березня замкнули кільце навколо гітлерівського котла у ході відомої Березнегувато-Снігурівської операції.

Активні наступальні дії наших військ призвели до повної ліквідації восьми ворожих дивізій, втрати повної боєздатності 6-ї армії «месників». В полон потрапили понад 50 тисяч нацистів. Звільнивши Березнегувате, Снігурівку, радянські війська з боями зайняли ще 50 інших населених пунктів. Це була одна зі славних сторінок нашої історії до остаточної перемоги у 1945-му. 840 наших земляків полягли смертю хоробрих, 245 були відзначені державними нагородами.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top