Блоги 27 марта 2018

Тиск на сільську раду, підробка підписів та нав’язування думки: як в Баратівці готуються до процесу децентралізації

Як вже раніше повідомлялося, Баратівський сільський голова Сергій Мігас вимушений був скласти повноваження через тиск з боку декількох депутатів Снігурівської районної ради. Екс-голова сільради в інтерв’ю виданню Снігурівка.ІНФО розповів, як в селі проводилося опитування населення в питанні створення майбутніх ОТГ, чому депутати сільської ради вирішили проголосувати за об’єднання з Гороховкою та хто саме чинив на нього тиск.

Сергій Васильович, 14 березня на достроковій сесії сільради ви вирішили достроково припинити повноваження. Що вас до цього рішення наштовхнуло?

Це було свідоме рішення, обдумане, не так, що мені щось прийшло в голову і я вирішив піти. Я пропрацював 12 років сільським голово, тобто доволі довгий відрізок часу, щоб я вже міг розуміти все, що відбувається, до яких наслідків для громади можуть призвести різні рішення та дії. В свій час, років три тому, було бажання створити громаду, були спроби, але тоді люди ще не сильно вірили в те, що буде відбуватися. У нас тоді ніхто з сусідніх сільрад і не погодився, вони сказали, що то мої видумки. З часом я зрозумів, що найкращий варіант для людей та сіл буде тоді, якщо все ж таки ми всі будемо об’єднані з районним центром. Якщо ми хочемо погратися в якісь амбіції, тоді можна спробувати зробити окремі громади. Але ж треба сісти і добре порахувати, які можуть бути ризики для громади. Я на все це подивився…По-перше, у нас сільська рада дуже велика, сім сіл, велика територія, і я побоююся, що під час таких експериментів з окремими громадами ми просто можемо залишитися ні з чим, угробити інфраструктуру і все погубити. І все через банальну відсутність надходжень.

Я зрозумів, що і в сільраді, і поміж людей питання обєднання доволі активно обговорювалося в останній час?

Так, звичайно. Коли я говорив з людьми, я свою точку зору чітко озвучив, сказав на сходці, що якщо ми будемо ближче до райцентру, у нас буде більше надійності та міцності в плані збереження всього, що у нас вже є, але і разом з цим зможемо розвиватися в різних галузях. Нічого страшного немає в тому, що ми будемо рухатися в сторону району.

Отже, що ж ви вирішили на сесії сільради по питанню децентралізації?

Наші депутати голосували, відштовхуючись від результатів «бігунків» (обхідні листи опитування населення щодо об’єдання, — прим. ред.). Але познаходилися люди, які намагалися переконати, що є шанс, треба відокремлюватися. Я би назвав це не стільки відокремленням, скільки експериментом. А хто буде виходити з ситуації і якщо будуть великі проблеми? Як їх потім вирішити? Тут нуль кадрових ресурсів. Нуль! Вибачте мене, але людина приходить, йому стрельнуло щось в голову, він каже: ось так треба зробити. Для громади, я вважаю, буде краще з районом. Тут з фінансовими ресурсами дуже бідно, кадрових ресурсів нуль. Всі хто міг працювати, вже давно повиїжджали. А тут же треба пахати цілодобово. Люди, які все це організовують, їм просто хочеться проекспериментувати. Вибачте, людьми експериментувати я не буду.

Тобто питання вже вирішено і Баратівка буде обєднуватися не з райцентром, а з сусідніми сільрадами?

Ну, провели сесію, депутати проголосували. Чесно скажу, я робив все можливе як сільський голова, щоб сесія була максимально відкритою. У мене велике питання до того, як деякі окремі особистості проводили опитування населення. Я знаю реальну думку людей, і те, що підписували в листах…Потім на депутатів давили, щоб голосувати згідно обхідних листів. Воно так і має бути, все правильно. Але питання – як їх збирали? Чому ці листи не завжди співпадають? Люди приходять и кажуть: мене не було, а мій підпис стоїть, а у мене інша думка і так далі.

А хто ж проводив опитування? У кого був доступ до цих підписів?

Підписи збирав Масюк Олександр Сергійович, районний депутат від Червоного Променя. Але я вважаю, що треба такі речі робити з усіма депутатами, щоб вони бачили від чого вони відштовхуються. А так, вони принесли «бігунки», кажуть: бачиш, всі люди підписали. Депутати голосували в сліпу. Хоча вони прекрасно знали ситуацію в селі і як все насправді повинно бути. Я поважаю думку кожного, але я людям казав, що казки можна розповідати які завгодно, проте насамперед, треба добре подумати. На сесії проголосували, депутати прийняли рішення в сторону Гороховки.  Масюк, Заліпський Олександр Володимирович, це також районний депутат, який живе в Баратівці. Вони дуже активно себе проявляли в агітації в сторону Гороховки. Агітувати можна просто виражаючи свою думку, а можна використовувати звинувачення. Вони людям обіцяли райські умови, звинувачували Снігурвіку. Люди вірять вухами, тому і стали їх все більше і більше слухати.

А яка насправді думка у населення?

Весь час Баратівка говорила, що якщо навіть складеться так, що Баратівська сільська рада закриється, їм, 90% населення зручніше буде добратися в Снігурівку по будь-якому питанню. А тепер почали все перекручувати і депутати в підсумку проголосували за Гороховку. Тепер сільський голова повинен виконувати рішення депутатів. Але я ще до голосування людям сказав: Бог з ним з моїм місцем роботи, але нам потрібно йти туди, де ми зможемо жити, треба йти в Снігурівку. А зараз я депутатів зібрав і сказав: шановні, вибачте, ваше рішення на даний момент легітимне, але питання його відповідності до думки людей під великим сумнівом. Я сказав: рішення сесії про об’єднання потрібно або виконувати або скасовувати. Ви скасовувати не хочете, вибачте, я не буду далі вести людей туди, де буде купа проблем. Тому я прийняв рішення і звільнився. Виходить це сталося через амбіції тих районних депутатів, які агітували за вигідне їм об’єднання.

Що ви збираєтеся робити далі? Якось будете і надалі брати участь у процесі обєднання, незважаючи на те, що склали повноваження?

Зараз дуже багато людей звертаються, обурюються, що голосування на сесії відбулося не відповідно до бажання людей, вони розуміють, що результати опитування все ж таки перекрутили. Я буду надалі розповідати мешканцям про своє бачення, про те, що нам потрібно рухатися зі Снігурівкою, щоб зберегти все, що в нас є і по можливості розвиватися. Я розумію, що ці проблеми торкнуться кожного. Коли до мене зверталися люди, я не міг змусити депутатів проголосувати так, як я хочу, тому що це можна було б розцінити як тиск. Хоча я постійно відчував тиск на себе. Я робив все можливе, щоб цього тиску не було на депутатів. Розумієте, вони постійно до мене приходили і говорили, що я їм заважаю. Приходив і Масюк, і Клепач – районний депутат з Червоної Зірки, який також активно просував об’єднання.

Тобто ці депутати перекрутили ситуацію в сільраді через власні амбіції та інтереси і почали створювати на вас тиск?

Ви розумієте, я не можу сказати які у них там інтереси. Амбіції можуть бути. Вони вибрали такий шлях і фактично люди навіть не встигли всю інформацію переварити, а вони просто нав’язали це все. Вони не пояснювали мені, які у них тут інтереси, але свою думку вони тупо нав’язали. Я просив депутатів сільради: давайте візьмемо тайм-аут, давайте не будемо квапитися, а краще подумаємо. Проте на сесії на депутатів був вже такий тиск, що мені їх просто було шкода! Я ту сесію не один раз переносив, щоб дати депутатам час обдумати. Але вони ходили по кабінетам і нав’язали своє. Будь-яка брехня через певний час вилізе і потім люди спитають.

А в Горохівці, я так розумію, сільський голова підтримує ідею створення окремої громади?

Приїздили з Гороховки, просили мене, щоб я допомагав. Я їм сказав: як я буду допомагати, якщо я бачу в цьому тільки глухий кут? В Горохівці зацікавлені в цьому, тому що він став сільським головою і йому хочеться залишитися далі. Я буду і надалі намагатися переконувати людей в очевидному. Тому зараз мені довелося піти. Горохівка…Він сюди також приїздив. Я кажу: «Валєра, що ти мелеш? Повір мені, ти людям обіцяєш те, чого не буде! Ти не зможеш це зробити». Ну, людина собі говоре та й говоре…У мене навіть не стільки до депутатів сільської ради питання, як до цих «бігунків». Через те, що нагло нав’язували, виникли проблеми. Чим ближче було до голосування, взагалі жах, що творилося. Ходили попід домами, прокуратурою лякали, чого там тільки не було. Тому дуже велике питання щодо достовірності «бігунків».

Ви до когось зверталися з приводу підробки результатів опитування і тиску на вас?

На мене сильно не наїдеш – де сядеш, там і злізеш. Я казав: хлопці, зараз я підключу органи, будете летіти звідти як циплята. Вибачте, кажу: ви не розумієте, куди лізете. Зараз СБУ приїде і за те, що прийшли до посадової особи будете…Ну, люди не розуміють, далекі…Але я не звертався, спілкувався, але не робив ніяких заяв.

5 Комментариев

 1. Олександр Шакалов

  27.03.2018 at 21:03

  Дуже красиво говорить шановний Сергій Васильович, але все це неправда. Проводилась у селі сходка на якій були присутні з району, області і було вирішено приєднатись до Горохівськой сільськой ради, для цього сільські депутати разом з депутатом райради обішли по селі і зібрали підписи, хто куди хоче приєднуватись чи до Горохівки, чи до Снігурівки і на основі цих підпісів і голосували депутати сільради. І все це Сергій Васильович добре знає. Такщо ніхто ні на кого не тиснув. А Сергій Васильович просто готував приєднання до Снігурівки, тому що потрібно це його родичці Бойко, яка хоче зібрати знову всі кошти сіл до Снігурівки, і звідти керувати ними. Вже 20 з більшим кошти із сільрад ідуть до Снігурівки, а звідти до села нічого не повертаються. Такщо Сергій Васильович не лукавте.І не лийте грязь на депутатів

 2. Ирина

  27.03.2018 at 21:23

  А зачем так обманывать?Когда и кого пугали депутаты СБУ-шниками? Просто давайте вызовем телеканал УКРАИНА, собирем всех жителей и тогда только правда вылезет наружу это лучше, чем стоять и перетягивать верёвку ГОРОХОВКА——СНИГИРЕВКА Я,ВАМ СКАЖУ ЧТО ДЕПУТАТ НАШ ЗАЛИПСКИЙ САША ОН РАБОТАЕТ БЕЗ КОРЫСТИ И КАК У НАС ВСЕГДА БЫВАЕТ ОН ЕЩЁ И ВИНОВАТ

 3. Аноним

  28.03.2018 at 18:51

  бездельник и демагог

 4. Аноним

  29.03.2018 at 06:12

  Я вас поддерживаю От Грыщенка Андрея

 5. Надежда

  29.03.2018 at 16:15

  Мігас.С.був хороший голова таких треба пошукати.А те що він сказав правда.Ніхто не хоче в ту Горохівку!!!

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top