Политика 07 мая 2018

До другого туру президентських виборів можуть пройти шестеро кандидатів – КМІС

Київський міжнародний інститут соціології оприлюднив черговий президентський рейтинг. Кандидати до другого туру: Тимошенко, Гриценко, Ляшко, Порошенко, Вакарчук і Зеленський. Наразі усі кандидати мають доволі низький рівень підтримки близько 10%. Перед виборами ситуація суттєво зміниться. Про це пише «Дзеркало тижня».

Якби президентські вибори в Україні відбувалися в середині квітня 2018 року, то в першому турі більше голосів, ніж інші кандидати отримала б Юлія Тимошенко (16,1% серед тих, хто збирається голосувати і визначився), свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного на замовлення клієнта.

Далі йдуть – Анатолій Гриценко (12,7%), Олег Ляшко (12,2%), Петро Порошенко (12,2%), Володимир Зеленський (10,8%) і Святослав Вакарчук (9,6%). Різниця у підтримці цих (крім Тимошенко) кандидатів практично в межах похибки, тобто вони можуть пройти до другого туру.

Як зазначають соціологи, наразі усі партії/кандидати мають доволі низький рівень підтримки. Рейтинг окремих партій/політиків не перевищує 8-8,5% серед усього дорослого населення України і разом з цим відрив від партії/кандидата-лідера до другого місці – менший за 2%. «Тому в умовах активізації передвиборчої кампанії і враховуючи високий динамізм ситуації в країні, електоральні настрої можуть істотно змінитися», — йдеться в повідомленні.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування на замовлення клієнта з 5 по 19 квітня 2018 року серед 2004 респондентів по всій Україні окрім окупованих територій.  Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top