Новости 18 января 2019

«Тільки спільними зусиллями маємо подбати про розвиток сільської медицини», — Інна Бойко

Голова Снігурівської районної державної адміністрації Інна Бойко заявила, що лише спільними зусиллями районної влади та медичних працівників треба подбати про розвиток сільської медицини. Про це Бойко зазначила під час районної медичної ради, яка відбулась 17 січня в приміщенні Снігурівської ЦРЛ за участі лікарів та представника управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА, обласного хірурга Івана Дудли. Про це повідомляє прес-служба Снігурівської РДА.

В ході засідання присутні обговорили шляхи розвитку медицини району та наявні проблеми та досягнення Снігурівської ЦРЛ та КНП ПМСД. Перша проблема – це забезпеченість кадрами, яка є катастрофічно низькою як в ЦРЛ так і по селам. А як відомо – кадри вирішують все. Голова РДА зазначила, що за два роки Снігурівський район не дав відкріплення жодному молодому лікарю, який вчився за рахунок бюджетних коштів, на відміну від управління охорони здоров’я.

«Тут ми повинні разом відстоювати одну позицію. На сьогоднішній день Президент України Петро Порошенко разом з Урядом докладають чимало зусиль для розвитку медицини. Будуються нові амбулаторії, виділяються кошти на придбання медичного обладнання. Але, вже на місцях необхідно вирішувати проблему з кадрами. І це вдасться зробити тільки якщо ми будемо діяти усі разом. Якщо кожен буде йти своїм шляхом окремо, то ніяких кадрів в район залучити не вдасться, хоча молодих і перспективних спеціалістів вистачає» – зазначила Інна Бойко, звертаючись до представника управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА Івана Дудли.

Бойко додала, що за сільською та районною медициною майбутнє, адже для цього поступово створюються всі необхідні умови. Зрозуміло, що вся молодь прагне виїхати в місто, але і мешканців району без лікарів залишити не можна. І через брак кваліфікованих спеціалістів страждає і авторитет лікарні. Наостанок очільниця району зазначила, що звертатиметься до управління охорони здоров’я з пропозицією проводити засідання колегій за участі голів райдержадміністрацій.

Нагадаємо, раніше Управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації повідомило, що у Снігурівському районі один з найнижчих показників по заключенню декларацій з лікарями – 39,6%. Втім, як зазначила голова райдержадміністрації Інна Бойко, в Снігурівському районі з сімейними лікарями, які сьогодні працюють, заключено угоди майже на 100 %. Однак тільки протягом минулого тижня внесені зміни до програмного забезпечення і районні лікарі зможуть заключати угоди на більшу кількість.

До речі, будівництво сучасної Першотравневої сільської амбулаторії має завершитися навесні цього року.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top