Горячее 13 декабря 2017

Більшість підтримує ідею об’єднання за принципом «Один район – одна громада», — голова Снігурівської райради

Голова Снігурівської районної ради Тетяна Мезіна розповіла, що зараз в районі продовжується роз’яснювальна робота щодо проведення реформи децентралізації за принципом «Один район – одна громада». За її словами, деякі мешканці районі дещо побоюються змін, але більшість розуміє, що така реформа послужить на благо всього району. Про це повідомляє видання «Снігурівка.ІНФО».

«У Снігурівському районі завдяки голові райдержадміністрації Інні Бойко активізувалася робота по питанню децентралізацію. Зараз ми буваємо в сільських радах, буваємо в кожному населеному пункті. З громадою села ми проводимо обговорення процесу децентралізації. Питань виникає дуже багато. Особливо мешканці сіл занепокоєні тим, щоб вони могли отримати відповідні послуги, не гірші, ніж вони є на сьогоднішній день. Роз’яснюємо, що будуть обиратися старости, помічники старост, які будуть наділені повноваженнями. Будуть в селах і соціальні працівники», — розповідає Мезіна.

Крім того, Мезіна додала, що реакція людей не завжди однозначна, так як деяких лякають зміни. Втім, більшість підтримує ідею об’єднання за принципом «Один район – одна громада». Це доказує і те, що таким чином вся громада буде фінансово платоспроможною.

«Реакція різна, але більшість людей розуміють, що настав час реформ. Люди за розумні реформи, які будуть служити на благо громади. Переважній більшості подобається модель «Один район – одна громада». Але ж вони побоюються, є певна недовіра, тому що все нове завжди лякає. Проте ми на місцях роз’яснюємо, що кошти отримуватимуть ті громади, які приєднаються. Найголовніше, щоб громада буда фінансово платоспроможною. Фінансово платоспроможними громади будуть лише в тому разі, коли вони приєднаються до міста, тому що тут є бюджетоутворюючі організації, які наповнюють бюджет, а основним надходженням до бюджету являється податок на доходи фізичних осіб, і, відповідно, податок на землю. Це податки, за рахунок яких же практично весь район, вся громада. Ми також плануємо на базі наших комунальних підприємств зробити на місцях філії цих КП. Для цього є певна техніка, яка зможе забезпечувати необхідну роботу», — зазначила голова райради.

Також читайте: один район — одна громада: жителям Снігурівки розповіли про переваги об’єднання району в єдину територіальну громаду.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top