Горячее 25 января 2018

Володимир Луста: створення громад з двох-трьох сільських рад веде лише до втрати часу, тому виступаю за формулу «Один район — Одна громада»

Депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Володимир Луста вважає великою помилкою те, що окремі сільські ради в Снігурівському районі мають наміри об’єднуватися у дрібні територіальні громади. За словами депутата, такі ініціативи призведуть лише до втрати часу, так як ОТГ, створені з двох-трьох сільських рад будуть неспроможними в бюджетному розумінні, що рано чи пізно призведе до чергових змін. Про це він розповів в коментарі виданню «Снігурівка.ІНФО».

«Я вважаю великою бідою для майбутнього Снігурівського району те, що сільські голови та деякі інші діячі внесли певний деструктив в тому, що в районі організовуються об’єднані громади з двох-трьох сільських рад. За великим рахунком, такі дії ведуть лише до втрати часу. Рано чи пізно ця структура в будь-якому випадку буде змінюватися. Виступав і зараз виступаю за формулу один район — одна громада. Оскільки Снігурівський район досить великий, виникали питання з тими сільськими радами, які межують з Херсонською областю та Вітовським районом. Але всі інші повинні були об’єднуватися навколо районного центру — міста Снігурівка. Працюючи на різних посадах, я неодноразово говорив і мерам міст обласного підпорядкування, таких як Вознесенськ, Первомайськ, і мерам міст районного підпорядкування, таких як Новий Буг, Снігурівка, Нова Одеса та інших, що ви допускаєте катастрофічну помилку, якщо вважаєте, що вам не потрібні села. В цілому вони необхідні для того, щоб зробити одну велику громаду. Тоді це буде абсолютно повноцінна конгломерація», — зазначає Володимир Луста.

Луста вважає, що зараз дехто навмисно гальмує процес створення єдиної Снігурівської громади, тому що не бачить в цьому своїх меркантильних інтересів. При тому, такі діячі забувають про те, що невеликі громади з декількох сільрад не є здатними і повноцінними, щоб забезпечити жителів сіл всіма необхідними послугами.

«Що стосується Снігурівки, то може тільки здатися, що села не потрібні місту. Хоча, Снігурівка, як місто, знаходиться в більш виграшному положенні по відношенню до сіл. Насправді я розумію, чому захотіли організувати Широківську громаду або чому зараз буде організовуватися, наприклад, Горохівська громада, чому є затримки в питанні формування Снігурівської громади. Тому що кожен вираховує свої особисті шанси — шанси очолити ту чи іншу територіальну громаду. Якщо таких шансів немає, хтось починає навмисне гальмувати процес. Або ж навпаки, хтось прораховує свої шанси на перемогу в малому форматі, а у великому ні і починає говорити: навіщо нам Снігурівська громада, давайте об’єднаємо дві сільські ради і будемо громадою. Ніким вони не будуть, тому що сьогоднішня практика показує, що ті громади, які сформувалися з декількох сільрад, вони не є здатними і повноцінними громадами, які могли б здійснювати весь комплекс послуг, необхідних жителям населених пунктів в цих громадах», — пояснив депутат.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top