Блоги 29 марта 2018

Грошова плутанина, залякування колективу і байдужість голови ОТГ: батьки розповіли, що відбувається в Новопетрівському дитсадку

Як з’ясувалося, у Новопетрівському дитячому садку вже не один рік вирують пристрасті через непорозуміння батьків з завідуючою Тетяною Хоменко. Голова батьківського комітету Оксана Палєєва розповіла, що спочатку виник скандал через так звані благодійні внески. На думку батьків, значна частина грошей зникала невідомо куди, тому цю ситуацію вирішили виправити. Обурює батьків також і бездіяльність сільської ради, не дивлячись на те, що владу неодноразово просили допомогти вирішити конфлікт. Що зараз відбувається в Новопетрівському дитсадку читайте в інтерв’ю голови батьківського комітету Оксани Палєєвої для Снігурівка.ІНФО.

Яка зараз ситуація в дитсадку? Чому взагалі виникли проблеми між батьками та завідуючою?

«Коли я стала головою батьківського комітету я у завідувачки спитала: Тетяна Іванівна, мені потрібно вести якусь документацію? Вона сказала, що нічного не потрібно. Всі гроші, які здавали батьки в якості благодійної допомоги, всі були у неї в розпорядженні. Коли я сказала, що хочу перевірити ці гроші, вона мені надала, але з неохотою…Коли почала перевіряти, вона мене згодом почала називати гнидою, а потім при всіх, коли нас зібрав голова ОТГ, мене вона ще й дурою обізвала. Але нічого, то особисте. Справа в тому, коли я перевіряла документи, у неї є відомості, де розписуються батьки за суму, яку вони здають, до відомості також підкладаються квитанції. Там було дуже багато порушень. Наприклад, накладна виписана рукою завідуючої без печатки, без підпису, без нічого. Там дуже багато порушень.

Ви розповіли про це батькам? Як вони відреагували на таку плутанину з грошима?

Я почала це все розповідати батькам, і вони прийняли рішення всі ці гроші, всю благодійну допомогу забрати з рук завідуючою і передати в батьківський комітет. Звісно, це завідуючій не сподобалось. У нас є акт прийому-передачі, коли ми забирали благодійну допомогу в сумі 3150 гривень. Коли завідуюча передавала мені, було 4 свідка. Це все покупюрно підписано. Благодійна допомога в сумі 350 гривень надається один раз, коли дитину віддають в садок. Раніше вона здавалася по відомості і все. Тепер, коли батьки взяли все це в свої руки, ми відкрили в Ощадбанку рахунок. Відповідно заяви папи чи мами, їм дають реквізити, людина йде в банк, кладе ці 350 гривень на рахунок і разом з заявою здає квитанцію в батьківський комітет. Раніше це було просто готівкою в руки завідувачки. Коли ми вимагали, щоб Тетяна Іванівна прозвітувала за наші кошти, батьки жодного разу не почули відповіді. Ніхто не міг зрозуміти скільки і на що були витрачені кошти. Я їй задала питання: Тетяна Іванівна, покажіть мені залишок на таку дату. Вона сказала: тобі треба, бери і виводь. Ходять балачки, але можливо є доля правда в цьому, що вона за наші гроші по 2-3 рази на рік їздила в санаторії.

За що ще батькам потрібно платити крім вступного внеску?

Ще ми платили по іншій відомості по 10% на харчування. Це також була благодійка на закупівлю овочів. Спочатку ми здавали, купляли. Але потім я кажу, що перш ніж купити овочі та фрукти, потрібно отримати сертифікат якості, а вже потім давати їх дітям. Ми зібрали колективну заяву і скасували цю благодійку на закупівлю овочів. Таке було раніше, зараз батьки вже відмовилися. В середньому за кожну родину в місяць виходило 150-200 гривень.

Тепер у завідувачки немає доступу до цих всіх коштів?

Тетяні Іванівні не подобається, що гроші пішли у неї з рук. Коли приносили заяви з проханням зарахувати дітей в садочок, завідувачка казала: гроші можете здавати мені, але про це не повинна знати голова батьківського комітету.

Чим ще не влаштовує батьківський комітет Тетяна Іванівна?

Цього року був ще скандал. Вона почала вимагати з батьків по 400 гривень. Але закон про благодійну діяльність говорить, що розмір одноразової благодійної допомоги встановлюють батьки на зборах, вносять в протокол і голосують. У нас є протокол, згідно з яким сума залишається в розмірі 350 гривень, а не 400. Їй двоє батьків здали по 400. Вона нам усно сказала, що був відремонтований холодильник, але документів ми не бачили. Також у нас на початку року були групові батьківські збори. Вихователь зібрала і ми вирішили, що благодійну допомогу будемо надавати по групам – на молодшу і на старшу. Старша вирішила здавати на початку 50 гривень, а потім щомісяця по 30 гривень. Молодша група здає по 20. Знову ж, Тетяна Іванівна дзвонила мені питала скільки у нас грошей? Чого лізти? Я спитала: на 2018 рік вже доведений бюджет дитсадка? Вона сказала, що ще не доведений. А чого? Я вважаю, що завідувачка перш за все повинна вимагати від сільської ради, а вже потім звертатися до батьків.

А голова ОТГ як реагує?

Він нам все обіцяє, обіцяє, обіцяє, але нічого він не робить. Через це ми були вимушені визвати телебачення. Вже терпець увірвався. Ми з Пересунько ще в січня спілкувалися. Тоді на зборах батьки одноголосно виразили недовіру завідувачці. Він на це також ніякої уваги не звернув! Є купа скарг від батьків. Скарги про те, що завідувачка вимагала від робітників садка віддавати щомісяця частину зарплатні. Заява була написана вихователем і Пересунько сам відніс її у правоохоронні органи. Там два місяця потягали кота за хвоста, закрили цю справу через недостачу доказів. Зрозуміло чого. Тому що у Тетяни Іванівни чоловік раніше працював в органах, він поїхав і цю справі зам’яли.

Ви недавно збиралися, але завідувачка не пришла? Ви плануєте ще піднімати питання?

Сергій Миколайович (Пересунько, — ред.) сказав, що як тільки вона вийде з лікарняного, зберемося ще раз. Але вийде з одного лікарняного, вона піде на наступний. Все село з неї сміється, що вона втікла з цих зборів. Якщо це були б наклепи, то чого вона не прийшла? Вона казала що ледь пішла з дитсадка, але сусіди кажуть, що вона галопом звідти бігла, вона тікала.

Тобто проблеми почалися через ці благодійні кошти?

Так. Але виникла ще проблема. Вона любить звести лобами батьків з персоналом, щоб були скандали. Я не знаю навіщо вона це робить. Ми зверталися до Інни Володимирівни Бойко. Я казала, що у нас немає вихователя з освітою. Є людина, яка хоче працювати, але Тетяна Іванівна не приймає у неї заяву. Вона працювала в дитсадку, потім вчителем початкових класів. Бойко сказала про це Мендус, начальнику відділу освіти, вони подзвонили сюди в село і людину нарешті взяли на роботу. Але Тетяна Іванівна з першого дня зробила з неї вигнанця якогось. Заборонила всім з нею спілкуватися, немов вона ворог народу.

А персонал її слухається?

Персонал у неї, як кажуть, під каблуком. Вони бояться відкрити рот, вони залякані. Ми колись написали колективну заяву в сільську раду з вимогою звільнити Тетяну Іванівну. Приїхав її чоловік, взяв копію цієї заяви, поїхав по батькам і всіх позалякував. Наступного дня батьки відмовилися від своїх слів.

Ви ще до когось зверталися по допомогу?

Куди ми тільки не зверталися! Зверталися до голови сільської ради Касапи Валентини Василівни. Вона все покриває. Потім ми пішли на район. Зверталися до Бойко. Так, вона нам допомогла. Вона висилала неодноразово комісії, проводилися перевірки. Були складені акти перевірок. В кінці року їй було винесено догану, її позбавили річної премії. Потім ми зверталися до Кормишкіна, і до народного депутата Бриченка. Кормишкін нам завжди намагався допомогти, а Бриченко взагалі…Я три дні намагалася зустрітися з ним, але він відмовлявся. А Кормишкін підказував нам до кого звернутися, що робити з юридичної точки зору. Багато він надавав і благодійної допомоги на дитячий садок, на день Святого Миколая завжди подарунки дарував дітям.

А кудись ще зверталися?

Я дзвонила і на гарячу лінію губернатора. Мою розмову було записано, направлено в департамент освіти. Департамент звернувся в сільраду, Пересунько відповів, що завідувачці винесли догану. Але ця догана вже була винесена. Це була не його учать.

Це зрозуміло, догана винесена. Але чи є якісь зміни у відношенні до батьків, до колективу?

Та все рівно вона на посаді. Нікого вона не слухає, ані Касапу, ані Пересунько. Він їй каже робить одне в присутності свідків, а вона робить все по-своєму. Вона вважає, що дитячий садок – це її приватна власність. Якось я зайшла до неї в кабінет, ми з нею розмовляли, а вона мені каже: ви знаєте, я сиджу в кабінеті і мені все одно, що з вашими дітьми. Я не можу забути ці слова! Як таке може казати? Також було, що батьки в кінці року написали звернення до сільського голови, щоб виділили кошти на придбання постільної білизні. В зверненні було написано 84 комплекти. Сільська рада виділила з вільних залишків 110 тисяч на дитячий садок. Ми, батьки, хотіли зі своєї сторони це контролювати. Секретар сільської ради нам заборонила. Ну й добре. Але тепер ми дізнаємось, що замість 84 комплектів вона купила 42. А чому? Гроші виділені були. Це виходить лише на одну групу? А на іншу?

Тобто купили тільки половину від потреби, а гроші витратили всі?

Так, вона витратила всі гроші. Ми підняли питання, я казала, що в рахунок включали 20 віників, з мене ще в сільській раді сміялися. Купили хоча б один віник? Ні. Тепер вимагають, щоб віники купили батьки. Знову батьки, батьки…А куди вони витратили гроші? Ми вимагали звіт і з неї, і з Пересунько, але нам звіт ніхто не надав.

1 Комментарий

  1. Аноним

    01.04.2018 at 09:28

    а прычом поляшенкм и якым боком кормышкин если отг пересунько и брыченко одна шайка

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top