Блоги 03 марта 2018

Фінансова спроможність та перспективи розвитку: в сільрадах розповіли, чому вирішили об’єднатися в Снігурівську ОТГ

Сільські голови району, жителі яких дали добро на об’єднання зі Снігурівською міською радою в єдину ОТГ розповіли про переваги децентралізації за такою моделлю, а також про те, чого побоюються місцеві жителі в майбутній реформі. Переважна більшість сільських голів акцентує увагу на те, що окремо малі села можуть опинитися фінансово неспроможними. Про це повідомляє видання Снігурівка.ІНФО.

Так, Афанасіївський сільський голова Василь Хомко розповів, що раніше сільрада отримувала пропозиції про об’єднання в окрему ОТГ з Гороховки, але, прорахувавши, в такій громаді не знайшли переваг. Тому Хомко зазначив, що Афанасіївка, вивчивши досвід Баштанської ОТГ, вирішила об’єднатися зі Снігурівкою.

«Ми всі бачимо, що потрібно об’єднуватися зі Снігурівкою. Самостійно ми не зможемо в будь-яких умовах, тому нам потрібно об’єднуватися. Були певні пропозиції з Гороховки, але той варіант не задовольнив нас. До того ж, в фінансовому плані ми теж самостійно не потягнемо. Звичайно ж, серед населення є деякі побоювання, що кошти будуть залишатися в місті. Проте ми були на виїзній презентації ОТГ в Баштанці. Голова громади розповів нам про переваги об’єднання. Я йому також задав питання: чи не буде так, що села не отримають від міста коштів? Він пояснив, що вони вже при ОТГ зробили купу проектів. По селам є ФАПи, дитячі майданчики, садочки», — сказав Хомко.

Нагадаємо, що делегація Снігурівщини відвідала Баштанську ОТГ з метою набуття досвіду.

Сільський голова Нововасилівки Олександр Коваленко зазначив, що в разі приєднання до Снігурівської ОТГ, село отримає додаткові кошти. До того ж, більшість населення також підтримує таку ініціативу, проте бувають і інші думки.

«Моя особиста думка – ми повинні об’єднатися у Снігурівську ОТГ. Я розповів людям, що потрібно об’єднатися з міською радою, так як у нас будуть додаткові кошти. Це буде для села краще і для всієї громади. На сесії депутати сільради одноголосно схвалили це рішення, я їм дякую за це. Щодо думки населення, звичайно ж, не буває однакової думки. Кожен бачить як «плюси», так і «мінуси» — це нормально, так як іде дискусія. Але все ж таки, більшість підтримує створення Снігурівської ОТГ», — сказав він.

Також Коваленко додав, що питання про те, хто може очолити майбутню ОТГ ще не обговорювалося, але особисто він підтримав би голову РДА Інну Бойко, як фахову та досвідчену людину.

«Щодо голови питання ще не обговорювалося. Проте як мене, громада буде орієнтуватися на голову райдержадміністрацію Інну Володимирівну Бойко. Чи підтримає громада, чи ні – покажуть вибори. Тим паче, конкретно потрібно говорити тоді, коли почнеться виборчий процес. Особисто я її підтримую, бо бачу на сьогоднішній день саме її лідером Снігурівського району. У неї є досвід роботи на різних посадах. Це дуже фахова людина і вона бачить розвиток Снігурівського району», — розповів Коваленко.

Павлівський сільський голова Володимир Кореновський сказав, що під час обговорення більшість присутніх дали згоду на на приєднання до Снігурівської ОТГ. За словами голови сільради, він бачить в майбутній громаді перспективи, так як місто та інші більш потужні села матимуть змогу об’єднати зусилля на розвиток всієї території громади.

«У нас було обговорення і більшість дала згоду на приєднання до Снігурівської ОТГ. Наступної п’ятниці у нас буде сесія, на якій ми будемо приймати рішення. Ми вже один раз дали згоду на об’єднання зі Снігурівкою, але щось там міська рада неправильно зробила. Ми бачимо перспективи, тому що місто більш заможне, також, як мені відомо, Кобзарцівська, Першотравнева сільська рада потужна планують об’єднуватися, тому ми бачимо перспективи. Все рівно потрібно з кимось об’єднатися, але найоптимальніший варіант – це приєднуватися до Снігурівської ОТГ», — розповідає сільський голова.

Тамаринський сільський голова Ірина Береза нагадала, що два роки тому біла ініціатива об’єднаня трьох сільских рад — Тамаринської, Василівської та Павлівської в одну ОТГ, але прорахувавши ризики, виявилося, що громада буде фінансово неспроможною. Тому зараз Тамарине вирішило йти до Снігурівської ОТГ.

«Сільска рада вже дала згоду на об’єднання зі Снігурівською. Зараз проводиться обговорення, рішення про схвалення проекту. Ми прораховували, що потрібно об’єднуватися по формі «Один район – одна громада», враховувалися і фінансові переваги, і інші причини. Наприклад, зараз нас снігом позасипало. Хто нам допоміг – район. Так завжди було – один район – одна громада. Ще в 2016 році обговорювали об’єднання Заріччя, але ми фінансово неспроможні з трьох сільських рад створити свою громаду, тому вирішили приєднуватися до Снігурівки», сказала Береза.

Сільський голова Василівки Анатолій Хапун розповів, що декілька днів тому в селі відбулися обговорення щодо утворення Снігурівської ОТГ і наступного тижня на сесії сільради буде розглядатися питання по об’єднанню. За словами Хапуна, він впевнений, що депутати підтримають дане рішення, адже на обговореннях більшість також висловились за єдину Снігурівську ОТГ.

Нагадаємо, що на сесії в січні депутати Снігурівської міської ради схвалили проект про об’днання сільських рад у Снігурівську ОТГ.  Документи про об’єднання повинні були направити в Миколаївську облдержадміністрацію на перевірку, проте через деякі помилки процес об’єднання зупинився. Як розповіла голова Снігурівської районної державної адміністрації Інна Бойко, процес децентралізації в районі був зупинений через дії снігурівського міського голови Леоніда Голоблі. 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top