Новости 25 января 2019

Аграрна Миколаївщина: Юрій Кормишкін розповів про здобутки області в сфері АПК за 2018 рік

Генеральний директор групи компаній «ПАЕК» Юрій Кормишкін, депутат Миколаївської обласної ради сьомого скликання очолює постійну комісію обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села. Про підсумки роботи комісії в аграрній сфері для для Миколаївсього регіону Юрій Кормишкін розповів у своєму інтерв’ю.

«Миколаївська область завжди була тим регіоном, який своїми досягненнями в аграрному секторі суттєво забезпечує загальнодержавну скарбничку. Цей рік не виключення. Особливу увагу хочеться звернути на системи зрошення нашої області, які довгі роки знаходилися в жахливому стані. В 2018, можна сказати, процес із збільшення зрошуваних земель нарешті зсунувся з мертвої точки. І у 2018 році ми прийняли програму по зрошенню, яка відкриє аграріям доступ до державних коштів, а це більше можливостей», – зазначив голова комісії з аграрних питань Миколаївської області.

Нагадаємо, Юрій Кормишкін ініціював звернення до Кабміну щодо рентної плати за користування зрошувальними системами.

Він наголосив, що на ринку ж землі аграріям навряд варто очікувати якихось кардинальних змін через подовження мораторію на продаж землі. Так, впродовж 2018 року на Миколаївщині було поставлено питання щодо збільшення орендної плати з метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

«Маю сказати, що зі свого боку ми робимо все можливе. Хоча в той самий час в управлінні Держгеокадастру робота із переукладання орендних договорів затягується, Тому говорити про якісь результати і врегулювання цього питання досить важко», – запевняє Юрій Кормишкін.

Не менш важлива ситуація на Миколаївщині склалась із сільгоспземлями, що перебувають у власності бюджетних установ. В області існує багато шкіл і лікарень, які не в змозі самостійно вести господарство на власних землях. Тому на умовах суборенди вони віддають їх в користування підприємствам часом за плату, значно нижчу від ринкової.

«Можна тільки уявити, скільки недоотримують бюджети. Сподіваємось, що в майбутньому році, провівши інвентаризацію земель, ми в рамках чинного законодавства зможемо налагодити роботу в цьому напрямку», – сподівається генеральний директор групи компаній «ПАЕК».

Юрій Кормишкін також додав, що в області було вирішено проблему з лісосмугами. Так, рішенням сесії було затверджено правовий механізм передачі лісосмуг, утворивши комунальне підприємство.

Депутат нагадав і про ще одне досягнення області – відзначення премією імені Федора Іванов кращих механізаторів Миколаївщини.

«На мою думку, також не менш важливим досягненням для області є повернення забутої традиції преміювання кращих механізаторів Миколаївщини. Я впевнений, що премія імені Федора Іванова дуже важлива для тих, хто щоденно працює на благо області», – наголосив Юрій Кормишкін.

Нагадаємо, 14 листопада 2018 року механізаторам Миколаївської області вручили премію героя України Іванова.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Самое читаемое

To Top